Trwa ładowanie...
dt5icgk

Jeszcze czuć puls Telewizji Familijnej

Żaden z państwowych udziałowców Telewizji
Familijnej, producenta programu Telewizji Puls, nie poparł w
sobotę wniosku prywatnego akcjonariusza firmy Prokom Investments o
rozwiązanie spółki - poinformował Piotr Ciompa z zarządu spółki.

dt5icgk
dt5icgk

Podczas Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy od głosu wstrzymał się w tej sprawie tylko PKN Orlen. Przedstawiciele pozostałych spółek z udziałem Skarbu Państwa: KGHM Metale, Polskie Sieci Elektroenergetyczne SA i PZU Życie, byli przeciwni wnioskowi Prokomu. Za dalszym istnieniem Familijnej opowiedziała się też Warszawska Prowincja Braci Mniejszych Konwentualnych, do której należy 56,7% udziałów w spółce, a także koncesja na TV Puls.

Wniosek o likwidację spółki Prokom uzasadnia jej fatalną, nie rokująca poprawy sytuacją ekonomiczną.

Głos Prokomu wystarczył natomiast, by zablokować wprowadzenie do porządku obrad walnego zgromadzenia wniosku o podjęcie uchwały upoważniającej zarząd Familijnej do wyegzekwowania wszystkich należności od Prokomu. Chodzi przede wszystkim o ponad 26 mln zł, za które do kwietnia firma ta miała spłacić nabyte w lipcu 2001 roku obligacje Familijnej. Na początku czerwca warszawski sąd gospodarczy orzekł, że Prokom musi spłacić wszystkie należności wobec Familijnej wraz z odsetkami. Prokom wniósł już odwołanie od tego orzeczenia, twierdząc m.in., że nigdy nie objął obligacji.

Zarząd będącej w trudnej sytuacji finansowej Familijnej twierdzi, że pieniądze od Prokomu pozwoliłyby spółce na utrzymanie się do czasu znalezienia inwestora strategicznego. W pozyskanie go nie wierzy Prokom.

W sobotę skwitowanie za ubiegły otrzymali wszyscy członkowie władz Familijnej z wyjątkiem Wojciecha Okońskiego z Prokomu.

Walne zgormadzenie akcjonariuszy przyjęło też sprawozdanie finansowe zarządu Familijnej za 2001 rok. (and)

dt5icgk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dt5icgk
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj