Trwa ładowanie...
dv6w9ij

"Jesteś za życiem? Pokaż to!". Szykują kontrę do Czarnego Protestu

Nie tylko przeciwnicy zaostrzenia prawa aborcyjnego zapowiadają na dziś swoje protesty. W mediach społecznościowych trwa akcja pod hasłem: "Biały piątek".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Masowe demonstracje planowane są m.in. w Warszawie
Masowe demonstracje planowane są m.in. w Warszawie (Agencja Gazeta, Fot: Franciszek Mazur)
dv6w9ij

"W piątek 23 marca Nieziemskie Kobiety zakładają białe ciuchy. Cokolwiek znajdzie się w szafie!" - czytamy na proflu akcji na FB. Ale to nie wszystko. "Biały Piątek" zakłada włączenie się o godz. 15 w modlitwę w intencji życia poczętego. W niektórych miastach Polski planowane są także uliczne białe marsze. Celem akcji jest duchowe wsparcie dla matek oczekujących dziecka oraz poparcie wszelkich działań pro-life.

Odzew jest szeroki. Internauci publikują na Twitterze zdjęcia w białych strojach:

Sa też grafiki:

W akcji udział biorą prawicowi publicyści i politycy:

"Biały piątek" to odpowiedź na "Czarny Piątek"- zaplanowane na dziś protesty przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego. Projekt, którym obecnie zajmuje się Sejm, zakłada zniesienie możliwości przerywania ciąży ze względu na ciężkie uszkodzenie płodu.

dv6w9ij

Masowe demonstracje planowane są m.in. w Warszawie. O godz. 16. rozpocznie się pikieta przed gmachem Sejmu, o godz. 18 zaś - demonstranci zbiorą się przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Nowogrodzkiej.

Zobacz także: Kontrowersyjny projekt ws. aborcji. Co na to Duda?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dv6w9ij

Podziel się opinią

Share
dv6w9ij
dv6w9ij