ycipk-5yc8ir

"Jestem wkur...". Joanna Jaśkowiak uniewinniona

Żona prezydenta Poznania Joanna Jaśkowiak została uniewinniona za użycie słów "Jestem wkur...” podczas Strajku Kobiet w marcu 2017. Koszty postępowania pokryje Skarb Państwa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Jestem wkur...". Joanna Jaśkowiak uniewinniona
(East News)
ycipk-5yc8ir

Wcześniej sąd uznał, że Jaśkowiak ma zapłacić 1000 zł grzywny za słowa "jestem wkur...", które wypowiedziała podczas poznańskiego Strajku Kobiet w 2017 roku. Żona prezydenta Poznania podkreślała wówczas, że "jest dumna ze swoich słów" i zamierza odwołać się od wyroku.

W poniedziałek sąd apelacyjny przychylił się do stanowiska Jaśkowiak i uznał ją za niewinną.

ycipk-5yc8ir

"Jestem wkur..."

"Jestem wkur..." - tak do demonstrantów krzyknęła Joanna Jaśkowiak, żona prezydenta Poznania. Uczestniczyła wtedy w manifestacji, którą 8 marca zorganizowano w ramach Międzynarodowego Strajku Kobiet.

- Od czasu gdy panuje nam dobra zmiana, budzą się we mnie różne uczucia. (...) Najpierw było to zdziwienie, później zaskoczenie, oburzenie, niedowierzanie, złość, wściekłość. I ostatecznie brakuje mi słów i [oddaje to] chyba tylko jedno mało cenzuralne: wkurw. Jestem wkur... - przemawiała podczas marcowej manifestacji Jaśkowiak.

Sprawą zajęła się policja.

ycipk-5yc8ir

Żona prezydenta Poznania była tym bardzo zaskoczona. - Jestem tą sytuacją zaskoczona. (...) Może gdyby to było od razu po demonstracji, to byłoby to dla mnie bardziej zrozumiałe - powiedziała Jaśkowiak. Wyjaśniła też, że w jej przekonaniu słowo, którego użyła, dawno przestało być nieprzyzwoite. Jest po prostu w powszechnym użyciu - stwierdziła.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Tragedia w Szaflarach. Zobacz jak wyglądał eksperyment procesowy

ycipk-5yc8ir
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-5yc8ir

ycipk-5yc8ir
ycipk-5yc8ir