Trwa ładowanie...

Policja ściga za wulgaryzmy. Jaśkowiak wezwana na komendę

"Jestem wkur..." - tak do demonstrantów krzyknęła Joanna Jaśkowiak, żona prezydenta Poznania. Uczestniczyła wtedy w manifestacji, którą 8 marca zorganizowano w ramach Międzynarodowego Strajku Kobiet. Teraz, po prawie dziesięciu miesiącach, Jaśkowiak dostała w tej sprawie wezwanie na komendę.

Share
Policja ściga za wulgaryzmy. Jaśkowiak wezwana na komendęŹródło: Forum, fot: Michał Adamski
d2eq3pj

- Od czasu gdy panuje nam dobra zmiana, budzą się we mnie różne uczucia. (...) Najpierw było to zdziwienie, później zaskoczenie, oburzenie, niedowierzanie, złość, wściekłość. I ostatecznie brakuje mi słów i [oddaje to] chyba tylko jedno mało cenzuralne: wkurw. Jestem wkur... - przemawiała podczas marcowej manifestacji Jaśkowiak.

Teraz okazuje się, że za swoje słowa może zapłacić nawet 1500 złotych grzywny.

Sprawa trafi do sądu

- W sprawie wypowiedzi Joanny Jaśkowiak wpłynęło zawiadomienie od osoby fizycznej domagającej się ukarania za wulgaryzm w miejscu publicznym - potwierdził na Twitterze rzecznik poznańskiej policji Andrzej Borowiak. Jak dodał, policja wszczęła postępowanie, a sprawa zostanie skierowana do sądu.

Jaśkowiak zaskoczona wezwaniem

Żona prezydenta przyznała w rozmowie z "Gazetą Wyborczą", że nie spodziewała się wezwania. Szczególnie w momencie, gdy od manifestacji upłynęło już prawie dziesięć miesięcy. - Jestem tą sytuacją zaskoczona. (...) Może gdyby to było od razu po demonstracji, to byłoby to dla mnie bardziej zrozumiałe - powiedziała Jaśkowiak. Wyjaśniła też, że w jej przekonaniu słowo, którego użyła, dawno przestało być nieprzyzwoite. Jest po prostu w powszechnym użyciu - stwierdziła.

Jaśkowiak musi stawić się na komendzie 9 stycznia. "Taką niespodziankę zafundował mi na odchodne Stary Rok. Ciąg dalszy nastąpi..." - napisała z przekąsem.

d2eq3pj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2eq3pj
d2eq3pj
Więcej tematów