"Jestem osobą publiczną, a państwo niekoniecznie". Anna Zalewska wyprosiła TVN 24 ze spotkania

Spotkanie otwarte okazało się zamknięte dla ekipy TVN 24. Zdecydowała o tym minister edukacji. "Do zobaczenia" - powiedziała i wyprosiła dziennikarzy ze spotkania z mieszkańcami Brzegu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Do sytuacji doszło 15 kwietnia
Do sytuacji doszło 15 kwietnia (PAP, Fot: Krzysztof Świderski)
WP

15 kwietnia, Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu, godzina 17 i... zaskoczenie. Minister Zalewska odmówiła udziału dziennikarzom TVN 24 w otwartym spotkaniu z mieszkańcami. Podała też powód swojej decyzji.

O sprawie jako pierwszy poinformował portal brzeg24.pl. We wtorek napisał o niej też m.in. Press.

– Ja jestem osobą publiczną, a państwo niekoniecznie. Później w różny sposób wykorzystywane są cytaty, więc bardzo państwu podziękujemy. Jeżeli będą pytania, to jeszcze jesteśmy do dyspozycji po spotkaniu, także do zobaczenia, bardzo wam dziękuję – tłumaczyła. Powołała się też na chęć zapewnienia ochrony wizerunku uczestników spotkania oraz brak akredytacji dziennikarzy wrocławskiego oddziału TVN24.

WP

"Ja bym chciała z wami szczerze porozmawiać" - dodała Zalewska, zwracając się do mieszkańców Brzegu.

Zobacz także: Kontrowersyjny program Ministerstwa Zdrowia

Chwilę wcześniej, przed rozpoczęciem spotkania, szefowa resortu edukacji wypowiedziała się przed kamerami TVN 24. Co na to dziennikarze stacji?

WP

Nie protestowali. Nie chcieli też komentować sprawy, ale nie byli zaskoczeni. Jak przyznali, to nie był pierwszy raz, kiedy musieli wyjść z otwartego spotkania polityków PiS.

Źródło: brzeg24.pl/Press

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
WP
WP