Jest wyrok w sprawie śmiertelnego wypadku na planie filmu Aleca Baldwina

Hannah Gutierrez-Reed jest pierwszą osobą, która stanęła przed sądem i została skazana w tej sprawie tragicznego wypadku na planie filmu "Rust". Była odpowiedzialna za broń używaną w filmie
Hannah Gutierrez-Reed jest pierwszą osobą, która stanęła przed sądem i została skazana w tej sprawie tragicznego wypadku na planie filmu "Rust". Była odpowiedzialna za broń używaną w filmie
Źródło zdjęć: © PAP | PAP/EPA/LUIS SANCHEZ SATURNO / POOL

16.04.2024 10:04

Zapadł wyrok w głośniej sprawie śmiertelnego wypadku, do jakiego doszło doszło na planie filmu "Rust" w 2021 r. To wtedy grający w nim Alec Baldwin śmiertelnie postrzelił autorkę zdjęć Halynę Hutchins. Winną nieumyślnego spowodowania śmierci uznano Hannah Gutierrez Reed, odpowiedzialną za broń. Została skazana na maksymalną karę - 18 miesięcy więzienia.

Do tragedii doszło w październiku 2021 roku podczas próby. Grający główną rolę Alec Baldwin, który nie wiedział, że broń jest załadowana ostrą amunicją, pociągnął za spust i śmiertelnie postrzelił ukraińską operatorkę Halynę Hutchins, a także zranił reżysera Joela Souzę.

26-letnia Hannah Gutierrez Reed odpowiadała za bezpieczeństwo i przechowywanie broni na planie filmowym. Jest pierwszą osobą, która stanęła przed sądem i została skazana w tej sprawie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Tragedia na planie "Rust. "Gdyby nie ty, pani Hutchins by żyła"

- Samodzielnie zamieniłaś bezpieczną broń w śmiercionośną. Gdyby nie ty, pani Hutchins byłaby jeszcze przy życiu – podkreśliła sędzia Mary Marlowe Sommer. Jej zdaniem Gutierrez Reed nie wykazała skruchy przed wydaniem wyroku.

W trakcie procesu oskarżyciele twierdzili, że wielokrotnie naruszała protokół bezpieczeństwa i w wykonywała swoje obowiązki bez zachowania należytej ostrożności, co doprowadziło do śmierci Hutchins.

Obrona argumentowała, że zbrojmistrzyni stała się kozłem ofiarnym za uchybienia w organizacji planu filmowego. Już wcześniej media pisały, że zdaniem policji na planie filmu "Rust" panowało "pewne niechlujstwo". Asystent reżysera filmu przyznał wtedy, że nie sprawdził feralnego dnia wszystkich naboi.

Adwokaci Gutierrez Reed zapowiadają odwołanie od tego wyroku.

Z kolei Alec Baldwin, który także został oskarżony o nieumyślne spowodowanie śmierci ukraińskiej operatorki, ma stanąć przed sądem w lipcu. Aktor nie przyznaje się do winy.

Źródło artykułu:WP Wiadomości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (40)
Zobacz także