Trwa ładowanie...

Jest weto Zbigniewa Ziobry. Dotyczy konkluzji Rady Unii Europejskiej i zapisu o osobach LGBTI

Jest polskie weto konkluzji Rady Unii Europejskiej w sprawie stosowania Karty Praw Podstawowych Wspólnoty w 2017 roku. Taką decyzję podjął Zbigniew Ziobro. Powodem ma być sprzeciw wobec zapisu o ochronie osób o odmiennej orientacji seksualnej.

Jest weto Zbigniewa Ziobry. Dotyczy konkluzji Rady Unii Europejskiej i zapisu o osobach LGBTIŹródło: PAP, fot: Jakub Kamiński
d4eveta
d4eveta

Polska zablokował konkluzję RE. Weto oznacza bowiem, że dokument - w którym zaznaczono potrzebę ochrony osób o odmiennej orientacji seksualnej, imigrantów i kobiet - nie zostanie przyjęty, bo do tego potrzeba jednomyślności.

O sprawie donosi RMF FM. W rozmowie z radiem jeden z unijnych dyplomatów miał powiedzieć, że Warszawa chciała, aby wykreślono zapis o osobach LGTBI.

Polska proponowała zapis, w którym uwzględnia się także potrzebę ochrony chrześcijan i Żydów. Mordy na Chrześcijanach i Żydach nie znajdują wystarczającego potępienia w ważnych międzynarodowych dokumentach - informuje Ministerstwo Sprawiedliwości

Dyplomata w rozmowie z radiem miał dodać, że Polska nie chciała przystać na kompromisy proponowane przez Austrię. Ta zaś opublikuje więc wnioski końcowe z posiedzenia ministrów ds. sprawiedliwości UE, które będą miały poparcie 27 krajów. Ze względu na polskie weto przyjęcie wspólnych wniosków nie było możliwe.

Źródło: RMF FM

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4eveta
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4eveta
Więcej tematów