Trwa ładowanie...
d18casd

Jest raport OPCW w sprawie otrucia Siergieja Skripala. Międzynarodowi eksperci potwierdzają ustalenia Brytyjczyków

Międzynarodowy organ monitorujący broń chemiczną potwierdził ustalenia brytyjskich ekspertów. Siergieja Skripala otruto przy pomocy substancji paraliżującej. W raporcie nie pada jednak nazwa nowiczok. Nie zidentyfikowano także źródła pochodzenia trucizny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
OPCW potwierdziła ustalenia brytyjskich ekspertów
OPCW potwierdziła ustalenia brytyjskich ekspertów (PAP/EPA, Fot: WILL OLIVER)
d18casd

Choć nazwa "nowiczok" nie pada w raporcie. to można w nim znaleźć sformułowanie, że eksperci Organizacji ds. Zakazu Broni Chemicznej (OPCW) zgdazją się z ustaleniami brytyjskimi dotyczącymi jego tożsamości - informuje bbc.com. Raport został w środę przekazany brytyjskim władzom. Z jego streszczeniem zapoznano w czwartek opinię publiczną.

Rosja wciąz zaprzecza, by stała za atakiem na Siergieja i Julię Skripal w Salisbury, jak twierdzi Theresa May. Wątpliwości w tej sprawie nie ma także minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii Boris Johnson. Jego zdaniem tylko Rosja miała motyw, środki i mozliwości, by dokonać tego zamachu na życie byłego agenta GRU.

d18casd

Zespół OPCW odwiedził Wielką Brytanię 19 marca, 16 dni po znalezieniu Skripalów na ławce w parku w Salisbury.
Jego przedstawiciele otrzymali informacje o stanie zdrowia Skripalów, pobrali próbki ich krwi i oraz próbki z drzwi domu w Salisbury.

OPCW - jak informuje bbc.com - zidentyfikował toksyczną substancję chemiczną, ale jej złożona formuła chemiczna znajduje się w niejawnym raporcie, który nie został upubliczniony.

Źródło: bbc.com

d18casd

Podziel się opinią

Share
d18casd
d18casd
Więcej tematów