Trwa ładowanie...
d2zylwl

Jest porozumienie Morawieckiego z Ziobrą. Czego dotyczy?

Pierwszy potencjalny konflikt w szeregach nowego rządu został zażegnany, nim zdążył wybuchnąć. Chodzi o poparcie Mateusza Morawieckiego w zamian za gwarancje bezpieczeństwa dla Zbigniewa Ziobry.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
To porozumienie ma rozładować napięcia
To porozumienie ma rozładować napięcia (East News)
d2zylwl

Jak ustalił "Dziennik Gazeta Prawna", doszło od porozumienia przyszłego premiera Mateusza Morawieckiego i ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.

Posłowie Solidarnej Polski, której szefuje Ziobro, poprą kandydaturę dotychczasowego wicepremiera na szefa rządu w czasie głosowania w Sejmie nad wotum zaufania.

W zamian dotychczasowa strefa wpływów Ziobry w rządzie i spółkach Skarbu Państwa pozostanie bez zmian.

d2zylwl

Według informacji gazety Ziobro nie będzie wicepremierem, jak spekulowano.

Nie zmieni się liczba zastępców premiera, tyle że w miejsce Mateusza Morawieckiego wicepremierem będzie Beata Szydło - czytamy w "DGP".

Gazeta pisze także o zmianach w kancelarii premiera. Według osoby, znającej kulisy, pewne jest odejście Beaty Witek i Henryka Kowalczyka - najbliższych współpracowników Beaty Szydło.

d2zylwl

Zobacz: Morawiecki: "Chcę przydać się Polsce i Polakom". Pierwsze wystąpienie nowego premiera

Wcześniej Mateusz Morawiecki powiedział w wywiadzie w TV Trwam, że w jego rządzie jest dla Ziobry miejsce. - Mam nadzieję, że przyjmie tę propozycję. Ze strony kierownictwa politycznego mamy zapewnienie pragnienia współpracy dla dobra Polski - powiedział nowy premier.

- Pan minister Ziobro jest człowiekiem z misją, z pasją walczy o to, by jak najmniej było przestępstw. Mam nadzieję, że przyjmie tę propozycję. Ze strony kierownictwa politycznego mamy zapewnienie pragnienia współpracy dla dobra Polski - wyjaśnił Morawiecki.

d2zylwl

Podziel się opinią

Share
d2zylwl
d2zylwl
Więcej tematów