Trwa ładowanie...

"Jest pan ładny, ale...". Krystyna Pawłowicz udziela lekcji dobrych manier. Jest odpowiedź

Posłanka PiS Krystyna Pawłowicz choć niedawno założyła konto na Twitterze, już zdążyła zamieścić tam kilka wpisów. W jednym z nich upomina Jarosława Gowina. Zwraca uwagę, że ministrowi nauki i szkolnictwa wyższego nie wypada mówić o politykach PiS... po nazwisku. Polityk zareagował na jej uwagę.

Share
"Jest pan ładny, ale...". Krystyna Pawłowicz udziela lekcji dobrych manier. Jest odpowiedź
Źródło: PAP, fot: Bartłomiej Zborowski
d4h4mxl

Nie pierwszy raz Krystyna Pawłowicz zwraca uwagę Jarosławowi Gowinowi. Posłance nie podoba się, że wicepremier i minister wypowiada się w imieniu PiS. Jednak nie tylko to.

W dwóch postach odniosła się do wywiadu, którego szef resortu udzielił TVN 24. "Dlaczego minister Jarosław Gowin u Konrada Piaseckiego tak szeroko opowiada? Czy został upoważniony ?/ Dlaczego opowiada o kulisach decyzji politycznych podejmowanych wewnątrz PIS, a o swoim 'Porozumieniu' nic ?" - napisała.

Nie tylko to przeszkadza posłance w ministrze. Zwróciła uwagę na resort, na czele którego stoi Gowin, i wytyka mu nieodpowiedni sposób wypowiadania się. Jednocześnie komplementuje jego wygląd.

d4h4mxl

"Minister Jarosław Gowin dziś o politykach PIS-u po nazwiskach, per 'Kaczyński' to, 'Suski' tamto, a 'Morawiecki' to jeszcze coś. No dobrze, jest pan ładny, ale, skoro jest pan od wyższej edukacji, to chyba raczej 'prezes Kaczyński', 'premier Morawiecki' i 'pan Marek Suski', co? - podkreśliła Pawłowicz.

Gowin nie pozostał obojętny na uwagi posłanki. "Nie reaguję na seksistowskie zaczepki. A imion i tytułów oczywiście używałem, wypadły w internetowych streszczeniach" - odpowiedział.

Specjalistka od wyglądu

Przypomnijmy, że to nie pierwszy raz, kiedy Pawłowicz w swoich postach komentuje nie wypowiedzi, ale wygląd czy zachowanie polityków. Wcześniej pisała m.in. o "trzęsącym się" Donaldzie Tusku i jego "zaciśniętych zębach i piąstkach".

d4h4mxl

- Ten sam stalowy, zimny wzrok, ta sama sylwetka, to samo udawanie wysportowanego maczo - w ten sposób porównała szefa Rady Europejskiej do prezydenta Rosji Władimira Putina.
Zobacz też: Borys Budka częstuje słodyczami Krystynę Pawłowicz

Źródło: Twitter/WP

d4h4mxl

Podziel się opinią

Share
d4h4mxl
d4h4mxl
Więcej tematów