Trwa ładowanie...
d37h5rg

Jest opinia w sprawie pamiętnika 17-letniej Wiktorii M. zamieszanej w śmierć Agaty z Wejherowa

Jest opinia w sprawie pamiętnika Wiktorii M. Gdańscy śledczy zapoznają się z wynikami badań notatek pozostawionych przez 17-latkę. Dziewczyna jest zamieszana w śmierć 17-letniej Agaty z Wejherowa. Możliwe, że poznamy motywy kierujące dziewczyną.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jest opinia w sprawie pamiętnika 17-letniej Wiktorii M. zamieszanej w śmierć Agaty z Wejherowa
(Policja)
d37h5rg

- Otrzymaliśmy opinię psychologiczno-lingwistyczną, sporządzoną na podstawie zapisków w pamiętniku podejrzanej Wiktorii M. Liczy ona 80 stron. Prokurator będzie zaznajamiał się z nią do końca tego tygodnia. Na razie nie mogę poinformować o płynących z niej ustaleń - mówi Wirtualnej Polsce Grażyna Wawryniuk, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Nastolatka została już zbadana psychiatrycznie. Jej przypadkiem zajęło się dwóch specjalistów z psychiatrii dziecięco-młodzieżowej. Lekarze uznali, że dziewczyna nie cierpi na żadne choroby psychiczne, a w momencie popełnienia czynu była całkowicie poczytalna. Oznacza to, że nie ma żadnej przeszkody, aby brała udział w procesie w charakterze oskarżonej.

Opinia może rzucić nowe światło na prowadzone śledztwo. W tego typu notatkach zapisywane są zazwyczaj najbardziej skrywane myśli. Takie, których Wiktoria M. nie wyjawiła wcześniej nikomu z rodziny ani przyjaciół.

d37h5rg

- Analiza pisma pozwala określić cechy osobowości, temperament oraz skłonności do kłamstwa. Są to jednak tylko poszlaki - mówi Wirtualnej Polsce Sławomir Bułka, biegły dyplomowany grafolog.

Dramat 17-letniej Agaty z Wejherowa rozegrał się w lutym tego roku w parku nieopodal jednej z gdańskich plaż. Jej zwłoki leżały przykryte liśćmi, niedaleko wejścia na plażę. Uczennica zginęła od ciosów zadanych nożem w klatkę piersiową, które doprowadziły do uszkodzenia aorty oraz wątroby.

W maju śledczy przedstawili zarzuty koleżance dziewczyny. 17-letnia Wiktoria z Gdańska jest oskarżona o zabójstwo na prośbę i za zgodą pokrzywdzonej. Nastolatka nie przyznała się do winy i odmówiła składania wyjaśnień. Dziewczyna przebywa obecnie w areszcie. W wypadku skazania grozi jej 25 lat pozbawienia wolności.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d37h5rg

Podziel się opinią

Share
d37h5rg
d37h5rg
Więcej tematów