Trwa ładowanie...
d4fekj1

Jest nowy rząd. Sejm udzielił mu wotum zaufania

Po expose nowo powołanego premiera i burzliwej wymianie zdań w Sejmie, Mateusz Morawiecki zwrócił się do posłów o wyrażenie wotum zaufania. Ten bezwzględną liczbą głosów przychylił się do jego prośby i udzielił go Radzie Ministrów. Jej skład nie różni się od poprzedniego, poza zmianą prezesa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kształt nowego rządu nieznacznie różni się od poprzedniego
Kształt nowego rządu nieznacznie różni się od poprzedniego (East News, Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER)
d4fekj1

Przed północą Sejm udzielił wotum zaufania rządowi premiera Mateusza Morawieckiego. Głosowanie poprzedzało expose nowego premiera oraz debata, podczas której nie obyło się bez kąśliwych uwag ze strony opozycji.

Po wyrażeniu wotum zaufania dla rządu emocje nie ustały. W mediach społecznościowych pojawiło się mnóstwo komentarzy polityków. Wśród nich są zarówno zadowoleni przedstawiciele partii rządząceh, jak i oburzeni i zniesmaczeni członkowie opozycji.

Do wydarzenia odniosła się na Twitterze była już premier Beata Szydło, która teraz jest wicepremierem.

d4fekj1

"Wotum zaufania dla rządu, start kontynuacji programu, który od dwóch lat realizujemy z woli Polaków i dla Polaków. Konsekwentnie doprowadzimy go do końca" - napisała.

Zobacz też: Mateusz Morawiecki podziękował Beacie Szydło

Rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek też zamieściła post - wymowny, bo bez słów. Pokazała jednak, że cieszy się z decyzji Sejmu.

Rzesza niezadowolonych

Skomentować nocne wydarzenia w Sejmie postanowili też przedstawiciele partii opozycyjnych. W swoich komentarzach nie przebierali w słowach.

d4fekj1

Lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna zwrócił uwagę, że w tym samym czasie, co debata i głosowanie nad wotum zaufania dla rządu odbywają się protesty Polaków, "domagających się przestrzegania Konstytucji i zachowania wolnych sądów. Rząd pychy i arogancji. Ten sam rząd".

Piotr Misiło z Nowoczesnej. zamieścił zdjęcie ukazujące rozłożenie głosów. Jak podkreślił, jego partia była przeciwko.

Posłanka PO Monika Wielichowska oceniła z kolei nowego prezesa Rady Ministrów. "Jest antydemokratycznym, antyobywatelskim, antykobiecym członkiem tego samego rządu, który za nic ma Konstytucję i demokrację, zrobił karierę w III RP, zapomniał o prezydencie Wałęsie. Sypnął obietnicami okraszonymi bogactwem cytatów i 0 konkretów" - podkreśliła.

   WP.PL
(WP.PL)

Źródło: Twitter/WP

d4fekj1

Podziel się opinią

Share
d4fekj1
d4fekj1
Więcej tematów