Trwa ładowanie...
pkw
+1

Jest nowa szefowa Krajowego Biura Wyborczego. Jej poprzedniczka jednak zostaje

Stanowisko szefa KBW przejęła w sobotę Magdalena Pietrzak, wieloletnia sekretarz powiatu łowickiego, miasta Zduńska Wola i gminy Skierniewice. Co ciekawe, komisja nie pozbywa się jej poprzedniczki - Beata Tokaj wciąż będzie uczestniczyć w przygotowywaniu wyborów.

Share
Jest nowa szefowa Krajowego Biura Wyborczego. Jej poprzedniczka jednak zostaje
Źródło: East News, fot: Grzegorz Krzyzewski/REPORTER
dt1bcfi

Kadencja nowej szefowej Krajowego Biura Wyborczego potrwa 7 lat. Magdalena Pietrzak została wybrana przez Państwową Komisję Wyborczą spośród kandydatów wskazanych przez szefa MSWiA. Jej głównym kontrkandydatem był Mirosław Sanek, który wcześniej był m.in. dyrektorem generalnego Ministerstwa Edukacji Narodowej czy asystentem europosła Ryszarda Legutki.

Dotychczasowa szefowa KBW, Beata Tokaj, może nadal aktywnie uczestniczyć w pracach organizacyjnych Biura. Zdaniem Dziennika Gazety Prawnej bardzo prawdopodobne jest, że Tokaj obejmie stanowisko doradcy PKW, które zostało niedawno powołane przez samą komisję. Ostatnie słowo w tej sprawie będzie należeć jednak do Magdaleny Pietrzak.

Powyższe zmiany mogą doprowadzić do sytuacji, w której nad przygotowaniem najbliższych wyborów samorządowych, czuwałyby osoby z wieloletnim doświadczeniem.

Źródło: IAR

dt1bcfi

Podziel się opinią

Share
dt1bcfi
dt1bcfi
Więcej tematów