Trwa ładowanie...
d30kkje

Jest następca posłanki PiS. Wcześniej trzech odmówiło

Wiceprzewodniczący rady powiatu ryckiego Adam Kałaska przejmie mandat poselski po Elżbiecie Kruk. Posłanka PiS zwalnia miejsce w Sejmie po tym, jak została wybrana do Parlamentu Europejskiego.
Share
Wybraną do Parlamentu Europejskiego Elżbietę Kruk zastąpi Adam Kałaska
Wybraną do Parlamentu Europejskiego Elżbietę Kruk zastąpi Adam KałaskaŹródło: PAP, Fot: Wojtek Jargiło
d30kkje

Elżbieta Kruk została wybrana z list PiS w okręgu lubelskim do Parlamentu Europejskiego. Zgodnie z prawem osoby wybrane do PE muszą zrzec się dotychczasowych mandatów i funkcji w administracji rządowej. W innym wypadku nie będą mogli zostać europarlamentarzystą. Następca stanowisko będzie pełnił do końca kadencji Sejmu, czyli jeszcze przez pięć miesięcy.

Nie wszyscy politycy byli chętni, aby objąć wakat na tak krótki czas. Mandat za Kruk nie chciało przejąć trzech kandydatów. Najpierw odmówił Grzegorz Muszyński, potem Marek Wojciechowski, a na końcu Zdzisław Podkański. W końcu posłankę PiS zdecydował się zastąpić czwarty w kolejce Adam Kałaska - podaje kurierlubelski.pl.

d30kkje

To wiceprzewodniczący rady powiatu ryckiego. Prowadzi też jednoosobową firmę hydrauliczną i niepubliczne przedszkole integracyjne. - Decyzję podjąłem szybko, ale jest przemyślana - zapewnia Kałaska. Na razie nie wiadomo, kiedy nowo wybrany poseł złoży ślubowanie. Zrobiło to już 16 innych parlamentarzystów, którzy zastąpili polityków wybranych do Europarlamentu.

Zobacz także: 70. urodziny prezesa PiS. Leszek Miller składa wymowne życzenia Jarosławowi Kaczyńskiemu

Źródło: kurierlubelski.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d30kkje

Podziel się opinią

Share
d30kkje
d30kkje
Więcej tematów