Trwa ładowanie...
d29frdo
IAR

Jest najnowszy raport o spożywaniu alkoholu wśród młodzieży w Krakowie

W Krakowie dziewczęta częściej sięgają po [ alkohol ]( https://portal.abczdrowie.pl/alkohole ), niż chłopcy - wynika z raportu na temat uzależnień młodzieży opublikowanego przez Urząd Miasta w Krakowie. W ciągu ostatniego roku upiła się blisko co druga uczennica gimnazjum, a 11 proc. dziewcząt przyznało się, że odurzyło się alkoholem w ciągu ostatniego miesiąca.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jest najnowszy raport o spożywaniu alkoholu wśród młodzieży w Krakowie
(WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej)
d29frdo

- One częściej piją, niż chłopcy i co gorsze częściej się upijają. To jest istotny problem przekraczania granicy trzeźwości. Te dane wskazują, że działania profilaktyczne w szkołach często są nieskuteczne - mówi Bogusław Prajsner z Pracowni "Perspektywa", która opracowała raport.

Z badań wynika, że po dopalacze sięga około pięciu procent uczniów krakowskich gimnazjów i liceów. - Można powiedzieć, że po tego rodzaju substancje sięga co 20-ty uczeń gimnazjum i liceum w Krakowie. Młodych ludzi sięgających po alkohol raz miesiącu jest ponad 40 procent - dodaje Bogusław Prajsner.

Badanie przeprowadzono na próbie ponad 2 tysięcy uczniów trzecich klas gimnazjum i drugich klas szkół ponadgimnazjalnych.

d29frdo

Podziel się opinią

Share
d29frdo
d29frdo
Więcej tematów