WP

Jest decyzja ws. ustawy "antyszczepionkowej"

Bartosz Arłukowicz, były minister zdrowia i poseł PO, poinformował na Twitterze o decyzji Konwentu Seniorów ws. ustawy "antyszczepionkowej". Jeszcze w czwartek ma odbyć się drugie czytanie w Sejmie. W piątek rano będzie głosowana.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sejm jeszcze w czwartek zajmie się ustawą "antyszczepionkową"
Sejm jeszcze w czwartek zajmie się ustawą "antyszczepionkową" (East News, Fot: Stanisław Kowalczuk)
WP

Losy ustawy "antyszczepionkowej" wydają się przesądzone. W południe rekomendacje dla posłów przygotowywali członkowie komisji zdrowia oraz polityki społecznej i rodziny.

Po burzliwym posiedzeniu wniosek o odrzucenie projektu złożyli zarówno posłowie PiS (Tomasz Latos), jak i PO (Alicja Chybicka). Podobnie zagłosowało 53 z 55 innych członków połączonych komisji.

WP

II czytanie i głosowanie w Sejmie

Przewodniczący Sejmowej Komisji Zdrowia Tomasz Latos będzie też uzasadniał stanowisko komisji na posiedzeniu Sejmu. Miało to się stać w czwartek o 20:15, ale harmonogram został zmieniony. "Zmiana godziny 2 czytania ustawy 'antyszczepionkowej' Godz. 18.30" - napisał na Twitterze Arłukowicz.

Zmianie może ulec też godzina głosowania nad ustawą. Po tym, jak członkowie komisji zarówno z PiS, jak i PO ją odrzucili, wszystko wskazuje na to, że podobnie zagłosują posłowie. Losy ustawy rozstrzygną się w porannym bloku głosowań w piątek.

Zobacz także: Budka w programie "Tłit": Gronkiewicz-Waltz pokazała, jak trzeba się zachować

WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
WP
WP