Trwa ładowanie...
d2q59k9

Jest decyzja ws. Magdaleny Biejat. Burza na posiedzeniu

Burza wokół Magdaleny Biejat. Gorąca dyskusja poprzedziła głosowanie nad odwołaniem przewodniczącej sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny ze swojego stanowiska. Po głosowaniu Lewica wyszła z sali.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ostra dyskusja wokół Magdaleny Biejat
Ostra dyskusja wokół Magdaleny Biejat (East News)
d2q59k9

Wnioskiem PiS odwołano przewodniczącą Magdalenę Biejat. Za zagłosowało 19 posłów (18 posłów PiS i Grzegorz Braun z Konfederacji), 12 - przeciw, nikt się nie wstrzymał. Nową przewodniczącą została Urszula Rusecka.

We wniosku o jej odwołanie powoływano się na jej brak doświadczenia parlamentarnego i nieznajomości przepisów. - Jedyną z przewodniczących komisji sejmowych, która nie ma doświadczenia w parlamencie - przekonywała wiceprzewodnicząca komisji Teresa Wargocka. - Niestety aktywność pani przewodniczącej po 19 grudnia, dniu, kiedy odbyło się jedyne posiedzenie prezydium komisji na jej wniosek, utwierdziło nas w przekonaniu, że brak doświadczenia parlamentarnego pani poseł, nieznajomość regulaminu Sejmu, odbije się na sprawnym działaniu całej komisji - mówiła.

Opozycja stała murem za Biejat. Mocne słowa padły z ust Włodzimierza Czarzastego. - Wy myślicie: "mamy większość, i tak was przegłosujemy". To tępe i prymitywne działanie - pokazywanie siły. Będziemy przegrywali głosowania, ale będziemy wszędzie o waszych siłowych rozwiązaniach informowali dzień i noc. Możecie tak dalej prowadzić politykę, upadło Imperium Rzymskie, ZSRR, wy też upadniecie - grzmiał.

d2q59k9

- Procedujcie, proszę bardzo, w swoim gronie. PiS rozmawia ze swoimi wśród swoich. Dziękujemy wam bardzo - powiedział po głosowaniu Krzysztof Gawkowski. Posłowie Lewicy wyszli z sali. Odwołanie Biejat nazwał dniem hańby.

Magdalena Biejat komentuje

W mediach społecznościowych aż wrze.

d2q59k9

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Kontrowersyjny występ Korwina-Mikkego w rosyjskiej TV. Bezwzględny komentarz Sienkiewicza

d2q59k9

Podziel się opinią

Share

d2q59k9

d2q59k9
Więcej tematów