Trwa ładowanie...
d9v278h
d9v278h

Jest akt oskarżenia w sprawie zabójstwa Jarosława Ziętary

Śledztwo w sprawie zabójstwa Jarosława Ziętary częściowo zmierza do końca. Prokuratura Apelacyjna w Krakowie ma gotowy akt oskarżenia przeciwko byłemu senatorowi i biznesmenowi Aleksandrowi G. - dowiedziała się nieoficjalnie Informacyjna Agencja Radiowa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d9v278h

Śledczy zarzucają byłemu senatorowi podżeganie do zabójstwa Jarosława Ziętary. Jak udało się nieoficjalnie ustalić, akt okrążenia trafi do sądu jeszcze w tym miesiącu.

Prowadzący śledztwo Piotr Kosmaty nie potwierdza tych informacji, ale przyznaje, że jest optymistą jeżeli chodzi o zakończenie śledztwa: - Kilka lat pracy, czasem w trudnych warunkach pozwoliło na zgromadzenie materiału dowodowego, który w mojej ocenie pozwala na podjęcie pewnych decyzji procesowych. Ale proszę nam dać chwilę czasu i spokoju, abyśmy mogli dopracować pewne kwestie - mówił prokurator Kosmaty.

d9v278h

W styczniu, po tym jak zeznania wycofał jeden z kluczowych świadków prokuratura zwolniła z aresztu Aleksandra G. oraz Mirosława R. i Dariusza L. podejrzewanych o pomoc w porwaniu i zabójstwie Jarosława Ziętary. Po opuszczeniu aresztu przez podejrzanych, prokuratorze udało się dotrzeć do kilku nowych świadków.

Jeden z nich potwierdził pierwsze zeznania kluczowego świadka, który wycofał się z tego co mówił. Przygotowany oskarżenia dotyczy tylko byłego senatora. Za podżeganie do zabójstwa może grozić nawet dożywocie.

Mimo aktu oskarżenia, Krakowska Prokuratura Apelacyjna będzie wnioskowała o przedłużenie śledztwa o kolejne pół roku.

Jarosław Ziętara pisał o aferach gospodarczych. Zaginął 1 września 1992 roku. Zdaniem śledczych został zamordowany. Do tej pory nie udało się odnaleźć jego ciała.

d9v278h

Podziel się opinią

Share
d9v278h
d9v278h
Więcej tematów