Trwa ładowanie...
jesień

Jesień. Kiedy pierwszy dzień jesieni?

Jesień. Powoli kończy się astronomiczne i kalendarzowe lato. Kiedy początek jesieni?
Share
Jesień. Kiedy początek jesieni?
Jesień. Kiedy początek jesieni?
dso10fi

Jesień. Kiedy początek jesieni?

Dzieci wróciły już do szkoły, a to nieuchronnie oznacza, że nastąpił koniec wakacji, a co za tym idzie wkrótce rozpocznie się kalendarzowa i astronomiczna jesień. Dni robią się coraz krótsze, a temperatura powietrza jest coraz niższa. Do tego z drzew zaczynają spadać liście. Kiedy rozpocznie się jesień?

Data pierwszego dnia jesieni od lat jest niezmienna, ale wiele osób wciąż nie może zapamiętać, kiedy dokładnie wypada pierwszy dzień jesieni. Jest to 23 września. W tym roku termin ten wypada w środę. Wtedy rozpocznie się kalendarzowa jesień.

dso10fi

Jesień. Kiedy początek astronomicznej jesieni?

Kiedy rozpoczyna się astronomiczna jesień? Początek jesieni astronomicznej nastąpi natomiast 22 września, czyli o jeden dzień wcześniej niż kalendarzowa. Z kolei jesień meteorologiczna rozpoczęła się 1 września. Astronomiczna jesień rozpoczyna się w momencie równonocy jesiennej, czyli dnia, w którym zarówno dzień, jak i noc trwają po 12 godzin, i trwa do momentu przesilenia zimowego.

Za jesień klimatyczną przyjmuje się okres roku (następujący po lecie), w którym średnie dobowe temperatury powietrza wahają się pomiędzy 15 a 5 °C.

Jesień. Ile będzie trwać?

Kalendarzowa jesień będzie tradycyjnie trwać przez trzy miesiące, czyli do 21 grudnia. jedna z czterech podstawowych pór roku w przyrodzie, w strefie klimatu umiarkowanego. Charakteryzuje się umiarkowanymi temperaturami powietrza z malejącą średnią dobową, oraz (w przypadku Polski) stosunkowo dużym w skali roku opadem atmosferycznym. W świecie roślin i zwierząt jest to okres gromadzenia zapasów przed zimą.

dso10fi

Margot i obraźliwy gest. Krzysztof Gawkowski: to nie służy środowiskom LGBT

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dso10fi

Podziel się opinią

Share
dso10fi
dso10fi
Więcej tematów