Trwa ładowanie...

Jerzy Z. alarmuje o nalocie na jego magazyn. Na miejscu są prokuratura i policja

Prokuratura prowadzi postępowanie przeciwko Jerzemu Z. Na teren jego magazynu wkroczyła policja. Funkcjonariusze zabezpieczyli towar, który jest sprzedawany w sklepie alternatywnego terapeuty. - Nasz kraj już zwariował - skomentował te wydarzenia znachor.

Jerzy Z. alarmuje o nalocie na jego magazyn. Na miejscu są prokuratura i policjaŹródło: Facebook.com
d2xpmk4
d2xpmk4

Przeciwko Jerzemu Z. toczy się dochodzenie - potwierdził w oświadczeniu przesłanym WP Łukasz Łapczyński, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Znachor, razem z członkami zarządu swojej spółki, jest podejrzany o sprzedawanie produktów leczniczych bez wymaganego zezwolenia. Z. twierdzi, że żaden z jego produktów nie ma takiego statusu.

Ale prokuratura uważa inaczej i ma swoje powody. "W toku dochodzenia uzyskano opinię biegłych z Narodowego Instytutu Leków, z której wynika, że opis produktów wskazanych w zarzutach, jako jedne spośród wielu oferowanych do sprzedaży za pośrednictwem stron internetowych, należą do kategorii produktu leczniczego" - czytamy w oświadczeniu.

Policja przeszukuje magazynu Jerzego Z. i zabezpiecza sprzedawany przez niego towar. "Produkty te zostaną poddane ekspertyzie celem ustalenia ich rzeczywistego składu i charakterystyki" - poinformowała prokuratura.

Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa wz. z działalnością Z. złożył rzecznik praw pacjenta.

d2xpmk4

Jerzy Z. zapewnia, że nie sprzedaje produktów leczniczych

Jerzy Z. od rana relacjonował w sieci działania na terenie jego magazynu. - Nasz kraj już zwariował - stwierdził w popołudniowej relacji. Zapowiedział, że być może trzeba będzie przygotować "wspólne wsparcie i poparcie". - Nie chodzi o mnie - zapewnił i dodał, że zarzuty, o jakich słyszał, to "kompromitacja polskiej nauki". Skrytykował również naukowców z Narodowego Instytutu Leków i powiedział, że rzecznik praw pacjenta "nie ma zielonego pojęcia co robi".

Na nagraniu umieszczonym w mediach społecznościowych przed południem wyjaśnił, że w jego magazynie znajduje się powierzchnia wydzielona, gdzie amerykańska firma przechowuje swoje suplementy diety zamówione w Polsce. - Produkty te nie należą do nas – zapewnił.

Znachor twierdzi, że policjanci przyjechali z nakazem zaplombowania "produktów leczniczych”. - Mają zabezpieczyć produkty lecznicze sprzedawane przez stronę internetową ukryteterapie.pl – dodał. I zaznaczył, że produkty amerykańskie "ani nie należą do nas, ani nie są przez Egidę, przez naszą stronę sprzedawane”.

d2xpmk4

- To nie ma niczego wspólnego – zaznaczył I dodał, że "nawet towar należący do firmy amerykańskiej jest w tej chwili aresztowany przez prokuratora”.

Z. zauważył też, że policjanci otrzymali polecenie zajęcia się produktami leczniczymi, a on takich nie sprzedaje. – Żaden z naszych produktów nie jest na liście leków – zapewnił. Wśród produktów, które zostaną skonfiskowane, wymieniono koenzym Q-10, nanosrebro, nanozłoto, trawę pszeniczną i mumio.

Jerzy Z. twierdzi, że prokuratura chce "zniszczyć jego działalność"

We wcześniejszym nagraniu Z. stwierdził, że prokurator chce zaplombowania wszystkich pomieszczeń na terenie magazynu. Twierdził też, że zabezpieczony ma być również towar, gdzie "zachodzi podejrzenie, że może być produktem leczniczym".

d2xpmk4

- I beta-karoten można podejrzewać (...) witaminę A, no wszystko można podejrzewać - uznał. Jego zdaniem jest to "niszczenie firmy z pełną premedytacją". - Mamy tu sytuację taką, gdzie zakupiliście produkty, zapłaciliście, a oni teraz chcą to zaaresztować, chcą was okraść - uznał.

Jerzy Z. jest właścicielem firmy Visanto. która za pomocą spółki Egida sprzedaje produkty przygotowane zgodnie z jego receptami.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2xpmk4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xpmk4
Więcej tematów