PolskaJerzy Sosnowski, znany dziennikarz zwolniony z radiowej Trójki

Jerzy Sosnowski, znany dziennikarz zwolniony z radiowej Trójki

• Sosnowski: władze Polskiego Radia jednostronnie wypowiedziały mi umowę o pracę
• "Utrata zaufania, krytyka pracodawcy i podważanie kompetencji przełożonych" - to przyczyny zwolnienia dziennikarza, według "Gazety Wyborczej"
• Dziennikarz prowadził popularne programy przez kilkanaście lat. Pełnił też funkcję kierownika redakcji

Jerzy Sosnowski, znany dziennikarz zwolniony z radiowej Trójki
Źródło zdjęć: © PAP | Marcin Obara

"Informuję, że dzisiaj władze Polskiego Radia jednostronnie wypowiedziały mi umowę o pracę: z trzymiesięcznym wypowiedzeniem bez obowiązku świadczenia pracy. Przekładając to na ludzki język: w dającym się przewidzieć czasie w Trójce już się nie usłyszymy. Pozostaje mi podziękować Państwu za sobotnie wspólne podróże Trójkowym Wehikułem Czasu, za wieczorny wspólny namysł w Klubach Trójki i za zdarzające się parę razy do roku zabawy w Literackim Biurze Śledczym" - pisze na swoim blogu Sosnowski.

"Nawiasem mówiąc, jutro nie zostanie wyemitowane „wydanie dla fonoamatorów” Trójkowego Wehikułu, którym, spodziewając się biegu wydarzeń, zamierzałem się z Państwem pożegnać na antenie. Nie bez satysfakcji myślę, że ta gotowa audycja będzie odtąd takim „Latającym Holendrem”, o którym wiele osób słyszało, ale nikt nie spotkał" - dodaje dziennikarz.

"Utrata zaufania, krytyka pracodawcy i podważanie kompetencji przełożonych" - to według "Gazety Wyborczej" przyczyny zwolnienia dziennikarza.

Przed tygodniem do dymisji podała się Paulina Stolarek-Marat. Rządziła Trójką zaledwie miesiąc. Stacją tymczasowo kieruje Szymon Sławiński, a wśród kandydatów na nowego dyrektora - jak informuje portal wirtualnemedia - wymieniany jest Roman Rogowiecki.

Jerzy Sosnowski jest dziennikarzem, autorem wielu książek, m.in. siedmiu powieści. Członek Rady Języka Polskiego Polskiej Akademii Nauk. W latach 90. pracował w TVP na stanowisku szefa publicystyki kulturalnej TVP1. Był jednym z dziennikarzy tworzących magazyn kulturalny "Pegaz". W 2000 r. rozpoczął pracę w Polskim Radiu: najpierw w Dwójce, potem w Trójce, gdzie od lutego 2001 r. (z przerwą między 30 września 2007 r. a 2 kwietnia 2009 r.) był jednym z prowadzących audycję publicystyczną Klub Trójki. W Trójce prowadził również Literackie Biuro Śledcze, a od 4 września 2009 r. także Trójkowy Znak Jakości. Był szefem związku zawodowego w "Trójce".

Źródło artykułu:WP Wiadomości
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (101)