Koronawirus w Polsce. Jerzy Polaczek zakażony. Jego stan jest poważny. Poseł apeluje o opamiętanie

Jerzy Polaczek od środy przebywa w katowickim szpitalu. Stan zakażonego na koronawirusa posła jest poważny. "Dla kpiących z epidemii mam dwa słowa - opamiętajcie się!" - napisał w mediach społecznościowych.

Jerzy Polaczek z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa. Jego stan jest poważny
Jerzy Polaczek z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa. Jego stan jest poważny
Źródło zdjęć: © twitter

Jerzy Polaczek o zakażeniu koronawirusem poinformował we wtorek. W środę karetka pogotowia zabrała go do szpitala MSWIA w Katowicach. Poseł przez cały dzień leży wówczas pod tlenem. "Dzisiaj po raz pierwszy czuję się lepiej. Oddział, na którym leżę jest pełny, wiele osób pod respiratorami. To wielka próba dla całego systemu ochrony zdrowia w Polsce" - napisał w czwartek na Twitterze.

Okazuje się, że stan posła PiS uległ pogorszeniu. W związku z tym polityk przez tydzień nie będzie aktywny na Facebooku. "Dzisiaj postanowiłem wyłączyć się z sieci FB. Tydzień absolutnej ciszy. To konieczne - wyniki tomografii płuc są złe - napisał Polaczek, dodając, że musi chronić swoje życie.

"Jestem tu najmniej ważny! Ten wpis traktuję jako przestrogę i chęć wpłynięcia na postawy ludzi. Dla kpiących z epidemii mam dwa słowa - OPAMIĘTAJCIE SIĘ! - podkreślił polityk.

Jerzy Polaczek zakażony. Poseł apeluje

Polityk wskazał jednocześnie, nasz kraj staje przed "czasem najwyższej próby". "To, w jakim zakresie epidemia nas dotknie, zależy przede wszystkim od społeczeństw, od tego czy będziemy odpowiedzialni, od tego czy będziemy respektować zarządzenia władz państwowych, w szczególności premiera i ministra zdrowia!" - napisał.

Polaczek zaapelował ponadto o odpowiedzialność. W imieniu 40 ciężko chorych na COVID-19 pacjentów, leczonych w szpitalu MSWiA w Katowicach, poseł podziękował także opiekującym się chorymi lekarzom, pielęgniarkom oraz pozostałemu personelowi. "Jesteśmy im winni najwyższe uznanie! To nasi bohaterowie!" - spuentował parlamentarzysta.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1880)