Trwa ładowanie...
dca5ih0

Jens Stoltenberg: popieram akcję wymierzoną w syryjski reżim

W specjalnym oświadczeniu sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg stwierdził, że atak USA, Wielkiej Brytanii i Francji zmniejszył możliwości ponownego użycia broni chemicznej przez reżim Baszara al-Asada.
Share
Jens Stoltenberg stwierdził, że atak chemiczny musi spotkać się z reakcją
Jens Stoltenberg stwierdził, że atak chemiczny musi spotkać się z reakcjąŹródło: PAP, Fot: STEPHANIE LECOCQ
dca5ih0

NATO potępia używanie przez Syrię broni chemicznej, które jest naruszeniem międzynarodowych norm i umów. Jens Stoltenberg podkreślił, że jest to niedopuszczalne, a osoby odpowiedzialne za atak chemiczny muszą zostać pociągnięte do odpowiedzialności.

W oświadczeniu podkreślono, że użycie broni chemicznej stanowi zagrożenie dla międzynarodowego pokoju i bezpieczeństwa, które musi spotkać się ze skuteczną reakcją społeczności międzynarodowej.

O godz. 4 rano czasu lokalnego doszło do ataku USA, Wielkiej Brytanii i Francji na trzy cele w Syrii, które są związane z produkcją i przechowywaniem broni chemicznej. Zbombardowano ośrodek badań naukowych w okolicy Damaszku, magazyny w pobliżu Homs oraz ośrodek dowodzenia. W ataku wykorzystano ponad 100 rakiet.

dca5ih0

Zobacz także: Świat z Trumpem jest bezpieczniejszy? Witold Waszczykowski: zależy gdzie

Była to odpowiedź na przeprowadzony w ubiegłą sobotę atak chemiczny w kontrolowanej przez rebeliantów Dumie. Zginęło w nim około 60 osób. Syria i wspierająca ją Rosja zaprzeczyły, by doszło do użycia broni chemicznej.

_**Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl**_

dca5ih0

Podziel się opinią

Share
dca5ih0
dca5ih0
Więcej tematów