Trwa ładowanie...
d1lrsun

Jednym wpisem o Hindusie na rowerze wywołał burzę. Krzysztof Bosak idzie w zaparte

Członek Ruchu Narodowego wciąż drąży temat zatrudnienia obcokrajowców w Polsce. Po tym jak zirytował go "Hindus w turbanie pedałujący na rowerze", Bosak po raz kolejny zabrał głos na Twitterze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Krzysztof Bosak nie odpuszcza
Krzysztof Bosak nie odpuszcza (PAP)
d1lrsun

Krzysztof Bosak ma dość nie-polskich dostawców jedzenia. W czwartek opisał sytuację, gdy na ulicy minął go "Hindus w turbanie pedałujący na rowerze". Według polityka, to zbyt mocne wejście w multikulti. "Czy to żeby pewna grupa ludzi miała zawiezione jedzenie zamiast pójść samodzielnie do baru lub sklepu jest tak istotną potrzebą gospodarczą że chcemy iść w multikulti? Czy ta sprawa nie wymaga debaty?" - czytamy na Twitterze.

Członek Ruchu Narodowego zwrócił się również do Prawa i Sprawiedliwości. "Czy polska młodzież nie dałaby sobie rady z tym zadaniem? Czy w nowej strategii rządowej dot. imigracji kryteria „zapotrzebowania” na rynku pracy zostaną tak skalibrowane żeby można było ściągać Hindusów do Ubera na kierowców i rowerzystów czy żeby nie można było? Co na to PiS?" - pyta Bosak.

Refleksje polityka wywołały burzę w sieci. "Nie wierzę, że tak inteligentny człowiek mógł napisać coś tak skrajnie głupiego", "Ty tak na serio?" - to tylko niektóre z komentarzy, które pojawiły się pod wpisem Bosaka. "Jak Pan to godzi z Ewangelią? Jak Pan godzi poniżanie ludzi (bo ten wpis jest poniżający) z chrześcijaństwem?" - zapytał z kolei ksiądz Grzegorz Kramer.

d1lrsun

Krzysztof Bosak postanowił odnieść się do fali krytyki. Jednak wydźwięk jego wpisu nie odbiega od poprzednich twittów. "Powiedzcie im (Polakom - przyp. red.), że ich pensje nie będą rosnąć nigdy, bo na miejsce każdego czeka stu Hindusów!" - napisał polityk

Sprawę skomentowali również hinduscy dostawcy jedzenia, którzy pracują w popularnym Uber Eats. - Wielokulturowość jest w porządku - mówi w rozmowie z naTemat.pl Dhaval, jeden z pracowników.

d1lrsun

- Spotykamy wielu ludzi - każdy wnosi coś świeżego do takiego społeczeństwa. Są Hindusi, są Polacy. Ukraińcy. Uczymy się siebie, dzięki czemu coraz łatwiej się nam dogadać. Przy okazji pozostając sobą. Mera Bharat Mahan - dumni z bycia Hindusem. Tak jak wasza emigracja na zachodzie jest dumna z Polski - dodaje Dhaval.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: natemat.pl/Twitter

d1lrsun

Podziel się opinią

Share
d1lrsun
d1lrsun
Więcej tematów