Trwa ładowanie...

Jedno pytanie o Dudę i jasna odpowiedź. Sondaż

Najnowszy sondaż dotyczący wyborów prezydenckich pokazuje jasno, że Polacy chcą, by wystartował w nich Andrzej Duda. Choć polaryzacja opinii jest widoczna, to przeważają zwolennicy obecnego prezydenta.

Share
Jedno pytanie o Dudę i jasna odpowiedź. SondażŹródło: Agencja Gazeta, fot: Sławomir Kamiński
d2x56oj

Sondaż został przeprowadzony przez Instytut Badań Pollster dla Se.pl i Super Expressu. Badanym zadano jedno pytanie: "Czy Andrzej Duda powinien wystartować w następnych wyborach prezydenckich?". "Tak" odpowiedziało 57 proc. osób, "nie" - 43 proc.

- Sondaż potwierdza, że Andrzej Duda ma bardzo wielu zwolenników, ale zarazem dość wielu przeciwników. To daje polaryzację polskiej opinii publicznej. Generalnie widać, że ciągle przeważają zwolennicy prezydenta Dudy - komentuje prof. Antoni Dudek.

Politolog podkreśla zarazem, że zanim nastąpią wybory prezydenckie, będziemy mieli trzy inne kampanie wyborcze, z których każda zmieni sytuację polityczną w Polsce. Najbardziej - wybory parlamentarne.

d2x56oj

- W PiS, mimo że mają do niego (Dudy - przyp. red.) pretensje, prezes Kaczyński dawał temu wyraz, myślę, że by go poparli, bo nie mają innego, lepszego kandydata, równie popularnego. On jest atakowany przez najbardziej radykalne skrzydło, ale to nie ono ma większość w polskim społeczeństwie. Wybierają prezydenta tzw. wyborcy umiarkowani. Oni wolą styl prezydentury bardziej stonowany. Mówiąc krótko - na dziś Andrzej Duda jest kandydatem PiS - podsumowuje Dudek.

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 29-30 stycznia 2018 r. na próbie 1102 dorosłych Polaków.

Duda na czele

Polacy nie pierwszy raz dobrze wypowiadają się na temat Dudy. W styczniowym badaniu CBOS jego działalność pozytywnie oceniło 66 proc.

Zobacz: Wzruszony Andrzej Duda dziękuje Beacie Szydło. Przemówienie prezydenta:

d2x56oj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2x56oj
d2x56oj
Więcej tematów