Trwa ładowanie...

Jedna z gmin zamknie ścieżkę rowerową, bo przebywanie na niej grozi śmiercią. Wszystko przez myśliwych

• Gmina Kołbaskowo informuje o zamknięciu ścieżki rowerowej z powodu polowania
• Droga ma być nieczynna 5 listopada
• Na Facebooku wrze od licznych komentarzy pod informacją o tej niedogodności

Jedna z gmin zamknie ścieżkę rowerową, bo przebywanie na niej grozi śmiercią. Wszystko przez myśliwychŹródło: Wikipedia / kolbaskowo.pl
d21kads

"Urząd Gminy Kołbaskowo zawiadamia, że w dniu 5 listopada 2016 w godz 8:00 - 14:00 zamknięta zostanie ścieżka rowerowa na odcinku Kamionki - Pargowo. Zamknięcie ścieżki jest związane z planowanym polowaniem zbiorowym w obwodzie 121, rewir 10 - 16. Przebywanie na ścieżce rowerowej podczas polowania grozić może trwałym kalectwem lub śmiercią."- taką informację na swojej stronie podali urzędnicy Gminy Kołbaskowo. Ogłoszenie trafiło także na fanpage urzędu.

Cała sprawa nabrała wyjątkowego rozgłosu po tym, jak niedawno zginął w Wielkopolsce rowerzysta, który przypadkowo został postrzelony przez myśliwego, gdy ten był w trakcie polowania.

Informacja wywołała falę oburzenia na facebookowym profilu gminy. Zawrzało pod każdym postem, a ludzie zaczęli wyrażać swój sprzeciw przeciwko polowaniom i zabijaniu zwierząt. "Gminę Kołbaskowo omijamy rowerem, bo tam można zostać zamordowanym" - napisała jedna z komentujących osób.

d21kads

Urząd gminy odcina się jednak od zarzutów, które są mu stawiane, twierdząc, że stosuje się jedynie do zarządzenia Ministra Środowiska._ "Gmina Kołbaskowo nie jest organizatorem polowania, przez co nie odpowiada za zapewnienie bezpieczeństwa w jego trakcie.Taka odpowiedzialność – zapewnienie warunków bezpieczeństwa uczestnikom polowania jak i otoczeniu – należy zgodnie z rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 23 marca 2005 roku w sprawie "szczegółowych warunków wykonywania polowania i znakowania tusz" do prowadzącego polowanie, czyli w tym przypadku do Wojskowego Koła Łowieckiego „BAŻANT”._

Koło myśliwskie także wystosowało pismo do mieszkańców, w którym zapewnia, że zamknięta trasa ścieżki jest w "znacznej odległości od miejsca wykonywania polowania". Dodatkowo teren będzie oznakowany tablicami "Uwaga polowanie" oraz w wielu miejscach będą znajdowały się osoby informujące o odbywających się łowach oraz pilnujące porządku.

d21kads
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d21kads
Więcej tematów