Trwa ładowanie...
d42qrpq
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Jeden z liderów Hamasu wzywa Palestyńczyków, by "chwycili za broń"

Jeden z liderów radykalnej organizacji Hamas Mahmud Zahar wezwał Palestyńczyków, "by chwycili za broń" na okupowanym przez Izrael Zachodnim Brzegu i w Jerozolimie w celu obrony Wzgórza Świątynnego, które we wzmożonym stopniu odwiedzali ostatnio żydzi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Konflikt palestyńsko-izraelski przybiera na sile
Konflikt palestyńsko-izraelski przybiera na sile (PAP/EPA, Fot: ABED AL HASHLAMOUN)
d42qrpq

"Jedynym rozwiązaniem, ażeby obronić meczet Al-Aksa (...), jest chwycenie za broń przez mieszkańców Zachodniego Brzegu i Jerozolimy" - oświadczył Zahar w oświadczeniu opublikowanym w internecie na stronie Hamasu.

"Nie można zapominać, że istnieją faktyczne zasoby ludzkie na Zachodnim Brzegu, które można od razu zmobilizować" - wskazał. Jego zdaniem Izrael próbuje "nadawać aspekt religijny konfliktowi, ażeby maskować rzeczywistość kolonizacyjną".

Wzgórze Świątynne w starej części Jerozolimy jest częstą sceną zamieszek, a kwestię przyszłości znajdujących się tam obiektów sakralnych uważa się za kluczową dla uregulowania konfliktu izraelsko-palestyńskiego. Wzgórze kryje pozostałości obu żydowskich świątyń z czasów biblijnych, natomiast dla muzułmanów jest miejscem, z którego Mahomet odbył podróż do nieba.

d42qrpq

Podziel się opinią

Share

d42qrpq

d42qrpq
Więcej tematów