Trwa ładowanie...
d1zqzgc

Jeden z liderów Hamasu wzywa Palestyńczyków, by "chwycili za broń"

Jeden z liderów radykalnej organizacji Hamas Mahmud Zahar wezwał Palestyńczyków, "by chwycili za broń" na okupowanym przez Izrael Zachodnim Brzegu i w Jerozolimie w celu obrony Wzgórza Świątynnego, które we wzmożonym stopniu odwiedzali ostatnio żydzi.
Share
Konflikt palestyńsko-izraelski przybiera na sile
Konflikt palestyńsko-izraelski przybiera na sileŹródło: PAP/EPA, Fot: ABED AL HASHLAMOUN
d1zqzgc

"Jedynym rozwiązaniem, ażeby obronić meczet Al-Aksa (...), jest chwycenie za broń przez mieszkańców Zachodniego Brzegu i Jerozolimy" - oświadczył Zahar w oświadczeniu opublikowanym w internecie na stronie Hamasu.

"Nie można zapominać, że istnieją faktyczne zasoby ludzkie na Zachodnim Brzegu, które można od razu zmobilizować" - wskazał. Jego zdaniem Izrael próbuje "nadawać aspekt religijny konfliktowi, ażeby maskować rzeczywistość kolonizacyjną".

Wzgórze Świątynne w starej części Jerozolimy jest częstą sceną zamieszek, a kwestię przyszłości znajdujących się tam obiektów sakralnych uważa się za kluczową dla uregulowania konfliktu izraelsko-palestyńskiego. Wzgórze kryje pozostałości obu żydowskich świątyń z czasów biblijnych, natomiast dla muzułmanów jest miejscem, z którego Mahomet odbył podróż do nieba.

d1zqzgc

Podziel się opinią

Share
d1zqzgc
d1zqzgc
Więcej tematów