Trwa ładowanie...
d41g3bq

Jażdżewski wstawia się za Bodnarem. "Podła i obrzydliwa nagonka"

Nie milknie burza wokół Adama Bodnara i jego oświadczenia ws. podejrzanego o morderstwo Kristiny. Publicysta i naczelny "Liberte", Leszek Jażdżewski broni Rzecznika Praw Obywatelskich i twierdzi, że doszło do "podłej, obrzydliwej nagonki".
Share
Leszek Jażdżewski wspiera RPO
Leszek Jażdżewski wspiera RPOŹródło: PAP
d41g3bq

Przypomnijmy: Adam Bodnar znalazł się w ogniu krytyki, gdy negatywnie ocenił działania policji podczas zatrzymania Jakuba A. Mężczyzna jest podejrzany o zabójstwo 10-letniej Kristiny z Mrowin. Według Bodnara, zakucie 22-latka w kajdanki zespolone oraz wyprowadzenie ubranego tylko w koszulkę i slipy miało naruszać jego godność. Zdaniem RPO, środki przymusu wykorzystane przez policję były nieproporcjonalne do potrzeb i miały "charakter pokazowy".

Do sprawy odniósł się Leszek Jażdżewski, redaktor naczelny "Liberte", który stwierdził, że "cywilizowane społeczeństwa rozpoznaje się nie po tym jak traktują swoich najwybitniejszych przedstawicieli, ale tych, którzy znajdują się na jego marginesie".

"Jeśli uznamy, że terrorystę można torturować, to dlaczego nie handlarza narkotyków? Gdzie jest granica, za którą człowiek przestaje być człowiekiem i komu wolno o tym decydować?" - pyta Jażdżewski na Facebooku.

Zobacz też: Patryk Jaki drwi z Romana Giertycha. "Zapytałby przestępcę, czy kupić polarek"

"Uniwersalizm praw człowieka, to jedno z najważniejszych osiągnięć cywilizacji zachodniej. Podła i obrzydliwa nagonka przeciwko Rzecznikowi Praw Obywatelskich tylko dlatego, że nam o tych podstawowych faktach przypomniał świadczy o tym, że ci, którzy ją rozpętali niestety należą do jakiejś innej cywilizacji" - dodaje publicysta.

d41g3bq

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d41g3bq

Podziel się opinią

Share
d41g3bq
d41g3bq
Więcej tematów