Trwa ładowanie...
d1z6xhg

Jaworzno. Awaria w pompowni ścieków usunięta

Awaria w przepompowni ścieków w Jaworznie (woj. śląskie) została naprawiona. Jej przyczyny wciąż jednak pozostają nieznane, a sprawa jest wyjaśniana.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jaworzno. Awaria przepompowni została usunięta po kilku dniach
Jaworzno. Awaria przepompowni została usunięta po kilku dniach (Facebook.com, Fot: Wodociągi Jaworzno sp. z oo)
d1z6xhg

Przypomnijmy, zbiornik w jaworzniańskiej przepompowni rozszczelnił się dwa razy. Najpierw ścieki zostały skierowane do rzeki Przemszy. Od niedzieli ścieki nie wpływały już do rzeki - przelew burzowy został zablokowany. Przez następne kilka dni ścieki były przewożone beczkowozami do oczyszczalni.

"Nasi pracownicy włożyli w to zadanie dużo serca, zaangażowania i kilka nieprzespanych nocy. Oficjalnie możemy poinformować, że od godz. 19:30 przepompownia tłoczna ścieków przy ul. Batorego działa i pracuje w swoim normalnym, automatycznym trybie" - czytamy na Facebooku Wodociągów Jaworzno.

d1z6xhg

Spółka podkreśla, że awaria nie spowodowała zagrożenia dla okolicznych mieszkańców, gdyż "udało się utrzymać zakorkowany przelew burzowy, tak aby do rzeki Przemszy nie trafiały żadne ścieki".

Pompownia w Jaworznie jest przygotowana na przyjęcie 2,5 tys. metrów sześciennych ścieków na dobę. Z reguły napływ ścieków wynosi 70-80 metrów sześciennych na godzinę.

Zobacz też: Niebanalna kampania PiS. Tinder w spocie partii rządzącej

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1z6xhg

Podziel się opinią

Share

d1z6xhg

d1z6xhg
Więcej tematów