Trwa ładowanie...
d4ei46k
jawność

"Jawność ponad wszystko" - rozmowa WP z Jarosławem Kaczyńskim


(inf. własna)

Share
d4ei46k

O nastrojach przedwyborczych w komitecie Prawo i Sprawiedliwość, o zmianach w ministerstwie sprawiedliwości oraz o jawności zeznań majątkowych polityków z liderem PiS, posłem Jarosławem Kaczyńskim rozmawiał we wtorek dziennikarz Wirtualnej Polski

Zdaniem Kaczyński, pomimo, że z wielu badań wynika, iż Prawo i Sprawiedliwość uzyskuje ok. 5-procentowe poparcie, to jednak są ośrodki według których jego komitet ciągle może liczyć na ponad 10% głosów. Kaczyński zaznaczył też, że z pewnością w czasie kampanii wyborczej wzrośnie wiedza o komitecie PiS, a tym samym coraz większe będzie poparcie dla tego ugrupowania. Z zarzucił telewizji publicznej, że zbyt mało informuje o działaniach jego ugrupowania, podając znacznie więcej na temat innych partii ze znacznie mniejszym poparciem.

Jarosław Kaczyński krytycznie wyraził się o zmianach wprowadzanych przez ministra sprawiedliwości Stanisława Iwanickiego. Jego zdaniem, prokuratura wróci do dotychczasowego sposobu działania, czyli możliwie jak najszybszego umarzania spraw.

Podkreślił, że opowiada się za upublicznieniem zeznań majątkowych polityków, co pozwoli opinii publicznej lepiej kontrolować swoich przedstawicieli. Jednocześnie Kaczyński krytycznie odniósł się do pomysłu, aby zeznania wpływały wyłącznie do urzędów skarbowych, bowiem nie mają one żadnych możliwości wyciągnięcia konsekwencji z nieprawdziwych zeznań.

Rozmawiał: Andrzej Maciejewski (WP)

d4ei46k

Podziel się opinią

Share
d4ei46k
d4ei46k
Więcej tematów