Trwa ładowanie...

Jasna Góra. Msza "oczyszczająca" za profanację Matki Boskiej

W klasztorze na Jasnej Górze odbyła się msza ekspiacyjna (łac. "odpokutowanie za winę, oczyszczenie" - przyp. red.) za profanację wizerunku Matki Boskiej Częstochowskiej. Podczas homilii abp Wacław Depo mówił o "przezwyciężaniu grozy zła, które poprzez kłamstwo zakorzenia się w sercach Polaków".

Share
Jasna Góra. Msza "oczyszczająca" za profanację Matki Boskiej
Źródło: East News, Fot: Piotr Hukalo/Eastnews
d1lvabl

Przypomnijmy: chodzi o zatrzymanie aktywistki Elżbiety Podleśnej. Na początku maja prokuratura po kilkugodzinnej rewizji w jej mieszkaniu w Warszawie przedstawiła kobiecie zarzut profanacji wizerunku Matki Boskiej Częstochowskiej, do której miało dojść w Płocku.

Sprawa dotyczy rozlepienia w nocy z 26 na 27 kwietnia wokół płockiego kościoła św. Dominika, m.in. na koszach na śmieci i na przenośnych toaletach, plakatów oraz nalepek z wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej w tęczowej aureoli.

Częstochowskie nabożeństwo

Podczas Mszy arcybiskup Wacław Depo (Przewodniczący Komisji Maryjnej Konferencji Episkopatu Polski) mówił o potrzebie modlitwy o mądrość i rozsądek sumienia odpowiedzialnego przed Bogiem i historią. Prosił, by modlitwą "przezwyciężać grozę zła, które poprzez kłamstwo zakorzenia się w sercach Polaków".

Zobacz także: Sekielski: ofiary rozklejały się na planie. Wszystko poprzedzały godziny rozmów

Z kolei przeor Jasnej Góry, o. Marian Waligóra apelował o modlitwę za Polskę oraz o "opamiętanie, nawrócenie dla wszystkich, nie szanują naszych świętości i naszej historii". - Za Prymasem Tysiąclecia chcemy wypowiedzieć odważnie nasze "non possumus" wobec tego co poniża, co wyszydza, co wprost obraża tak drogie dla nas wartości - dodał duchowny.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: gazeta.pl

d1lvabl

Podziel się opinią

Share
d1lvabl
d1lvabl
Więcej tematów