Trwa ładowanie...

Jasna Góra. Abp Polak o kryzysie migracyjnym. Mocne słowa do polityków

W czwartek podczas uroczystości Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej na Jasnej Górze abp Wojciech Polak odniósł się w swojej homilii do kryzysu na granicy polsko-białoruskiej. - Trzeba nam uspokajać i studzić emocje społeczne, a nie wykorzystywać tę trudną sytuację do pogłębiania istniejących już podziałów i niechęci - stwierdził Prymas Polski.

Share
Jasna Góra. Abp Polak: Żaden człowiek, niezależnie od wyznawanej religii, czy pochodzenia, nie może być nigdy instrumentem walki politycznej
Jasna Góra. Abp Polak: Żaden człowiek, niezależnie od wyznawanej religii, czy pochodzenia, nie może być nigdy instrumentem walki politycznej Źródło: PAP, fot: Paweł Jaskółka
d4bc4uv

26 sierpnia Kościół katolicki obchodzi uroczystość Najświętszej Mari Panny Częstochowskiej. W związku z tym główne obchody odbywają się na Jasnej Górze, a udział w nich biorą przedstawiciele Episkopatu Polski oraz tysiące pielgrzymów z całej Polski.

Abp Polak na Jasnej Górze

W trakcie uroczystości głos zabrał też Prymas Polski abp Wojciech Polak, który w swojej homilii odniósł się m.in. do kryzysu migracyjnego na granicy polsko-białoruskiej.

d4bc4uv

- Wobec wzmagającego się kryzysu migracyjnego i ujawniających się w jego wyniku tak wielu napięć, Kościół jeszcze raz prosi i wzywa przedstawicieli wszystkich sił politycznych, aby wspólnie i solidarnie szukając właściwych rozwiązań skomplikowanych problemów migracyjnych, kierowali się nade wszystko postawami gościnności, szacunku wobec przybyszów i dobra wspólnego wszystkich Polaków – zaapelował w czwartek na Jasnej Górze abp Polak.

ZOBACZ TEŻ: Szarża Franka Sterczewskiego na granicy z Białorusią. Jest reakcja Borysa Budki

Abp Polak na Jasnej Górze. "Każde życie jest święte"

Zaznaczył też, że "żaden człowiek, niezależnie od wyznawanej religii, czy pochodzenia, nie może być nigdy instrumentem walki politycznej". Zwrócił też szczególną uwagę na to, że każde życie jest święte, bez względu na to, czy ktoś jest migrantem, czy nie. Metropolita gnieźnieński podkreślił również, że "od tej ewangelicznej prawdy nie ma żadnego wyjątku"

d4bc4uv

- Święte jest życie człowieka zmagającego się z ubóstwem i bezdomnością, uciekającego przed głodem i wojną. Przypominanie tej prawdy jest powinnością Kościoła wynikającą z Ewangelii, a powinnością wszystkich polityków rządu, parlamentarzystów, opozycji jest szukanie takich rozwiązań, które będą miały na uwadze dobro państwa bez krzywdzenia człowieka – stwierdził stanowczo Prymas.

Źródło: PAP/prymaspolski.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4bc4uv

Podziel się opinią

Share
d4bc4uv
d4bc4uv
Więcej tematów