Trwa ładowanie...

Jasna Góra. Abp Polak o kryzysie migracyjnym. Mocne słowa do polityków

W czwartek podczas uroczystości Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej na Jasnej Górze abp Wojciech Polak odniósł się w swojej homilii do kryzysu na granicy polsko-białoruskiej. - Trzeba nam uspokajać i studzić emocje społeczne, a nie wykorzystywać tę trudną sytuację do pogłębiania istniejących już podziałów i niechęci - stwierdził Prymas Polski.

Jasna Góra. Abp Polak: Żaden człowiek, niezależnie od wyznawanej religii, czy pochodzenia, nie może być nigdy instrumentem walki politycznej Jasna Góra. Abp Polak: Żaden człowiek, niezależnie od wyznawanej religii, czy pochodzenia, nie może być nigdy instrumentem walki politycznej Źródło: PAP, fot: Paweł Jaskółka
d47cfy1
d47cfy1

26 sierpnia Kościół katolicki obchodzi uroczystość Najświętszej Mari Panny Częstochowskiej. W związku z tym główne obchody odbywają się na Jasnej Górze, a udział w nich biorą przedstawiciele Episkopatu Polski oraz tysiące pielgrzymów z całej Polski.

Abp Polak na Jasnej Górze

W trakcie uroczystości głos zabrał też Prymas Polski abp Wojciech Polak, który w swojej homilii odniósł się m.in. do kryzysu migracyjnego na granicy polsko-białoruskiej.

- Wobec wzmagającego się kryzysu migracyjnego i ujawniających się w jego wyniku tak wielu napięć, Kościół jeszcze raz prosi i wzywa przedstawicieli wszystkich sił politycznych, aby wspólnie i solidarnie szukając właściwych rozwiązań skomplikowanych problemów migracyjnych, kierowali się nade wszystko postawami gościnności, szacunku wobec przybyszów i dobra wspólnego wszystkich Polaków – zaapelował w czwartek na Jasnej Górze abp Polak.

d47cfy1

ZOBACZ TEŻ: Szarża Franka Sterczewskiego na granicy z Białorusią. Jest reakcja Borysa Budki

Abp Polak na Jasnej Górze. "Każde życie jest święte"

Zaznaczył też, że "żaden człowiek, niezależnie od wyznawanej religii, czy pochodzenia, nie może być nigdy instrumentem walki politycznej". Zwrócił też szczególną uwagę na to, że każde życie jest święte, bez względu na to, czy ktoś jest migrantem, czy nie. Metropolita gnieźnieński podkreślił również, że "od tej ewangelicznej prawdy nie ma żadnego wyjątku"

- Święte jest życie człowieka zmagającego się z ubóstwem i bezdomnością, uciekającego przed głodem i wojną. Przypominanie tej prawdy jest powinnością Kościoła wynikającą z Ewangelii, a powinnością wszystkich polityków rządu, parlamentarzystów, opozycji jest szukanie takich rozwiązań, które będą miały na uwadze dobro państwa bez krzywdzenia człowieka – stwierdził stanowczo Prymas.

d47cfy1

Źródło: PAP/prymaspolski.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d47cfy1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d47cfy1
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj