Trwa ładowanie...
d2kg7ba

Jasna Góra. 94 pielgrzymki dotrą na Jasną Górę. Udział w nich weźmie 16 tysięcy wiernych

Jasna Góra. W sierpniu na Jasną Górę dotrą 94 zorganizowane pielgrzymki. Udział w nich weźmie 16 tysięcy wiernych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jasna Góra. 94 pielgrzymki dotrą na Jasną Górę w sierpniu
Jasna Góra. 94 pielgrzymki dotrą na Jasną Górę w sierpniu (pixabay.com)
d2kg7ba

Jasna Góra. 94 zorganizowane grupy dotrą na Jasną Górę

Mimo że w Polsce rozprzestrzenia się pandemia koronawirusa, to wierni nie zrezygnowali z udziału w pielgrzymkach. Sierpień w Częstochowie to tradycyjnie miesiąc największego szczytu pielgrzymkowego. Do Częstochowy pieszo docierały dziesiątki tysięcy wiernych. W tym roku w związku z pandemią koronawirusa będzie to zdecydowanie mniejsza liczba.

Jak podaje "Gazeta Wyborcza", w tym roku do sanktuarium dotrą 94 zorganizowane pielgrzymki, a udział w nich weźmie 16 tysięcy pątników. Dla porównania, rok temu tylko pieszo przywędrowało na Jasną Górę 106 tys. osób.

d2kg7ba

Według wyliczeń częstochowskiego oddziału "Gazety Wyborczej", w dniach 1-14 sierpnia na Jasną Górę pielgrzymowało 70 tys. osób w 64 zorganizowanych grupach. Z kolei na przypadające 26 sierpnia święto Matki Boskiej Częstochowskiej dotarło 36 tys. ludzi w 100 grupach.

Jasna Góra i Częstochowa przygotowują się na przyjście pielgrzymów

Z powodu pandemii koronawirusa Częstochowa szczególnie przygotowuje się do tegorocznych szczytów pielgrzymkowych. Dla zapewnienia reżimu sanitarnego ze zwiększoną częstotliwością dokonywane będą dezynfekcje przenośnych toalet. Zapewniona zostanie też dezynfekcja ciągów pieszo-spacerowych i miejsc odpoczynku w ciągu Alei Najświętszej Maryi Panny, która prowadzi do klasztoru. Zrezygnowano z punktów czerpalnych wody pitnej dla pielgrzymów.

Zapewnienie bezpieczeństwa pątnikom to także obowiązek organizatora pielgrzymki, który powinien zapewnić dostateczną liczbę toalet, umywalni i ich serwisowanie, a także dostęp do wody, mydła, środków do dezynfekcji rąk oraz kosze na śmieci. Uczestnicy pielgrzymki mają posiadać środki ochrony osobistej.

d2kg7ba

Zobacz też: Rekonstrukcja rządu. Radosław Fogiel: "Polska resortowa" to problem, który istnieje od zawsze

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2kg7ba

Podziel się opinią

Share
d2kg7ba
d2kg7ba
Więcej tematów