Trwa ładowanie...
d166fn3

Jarosław Wałęsa przyznaje, że głosował przeciwko Wojciechowskiemu. "To ma związek z tym, że on nie jest do końca uczciwy w kwestii wydatkowania pieniędzy PE"

• Jarosław Wałęsa w RMF FM: głosowałem przeciwko Wojciechowskiemu
• Wałęsa: to jest związane z pewnymi nieprawidłowościami finansowymi, o które był oskarżany
• PE odrzucił kandydaturę Janusza Wojciechowskiego do Europejskiego Trybunału Obrachunkowego • Janusza Wojciechowskiego poparło 288 europosłów, przeciw było 358
• Parlament Europejski potwierdził wcześniejszą negatywną opinię komisji ds. kontroli budżetowe
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Wałęsa
Jarosław Wałęsa (Agencja Gazeta, Fot: Dominiak Werner)
d166fn3

W środę Parlament Europejski negatywnie zaopiniował kandydaturę Janusza Wojciechowskiego (PiS) na członka Europejskiego Trybunału Obrachunkowego. W tajnym głosowaniu Wojciechowskiego poparło 288 europosłów, przeciw było 358, a 48 wstrzymało się od głosu.

W głosowaniu europarlament potwierdził wcześniejszą opinię komisji ds. kontroli budżetowej, która również negatywnie wypowiedziała się o kandydaturze europosła PiS na unijnego audytora. Jak twierdziły wówczas źródła w PE, podczas przesłuchania w komisji PE politykowi PiS nie udało się rozwiać wątpliwości komisji dotyczących jego niezależności politycznej po ewentualnym powołaniu go na stanowisko.

W "Kontrwywiadzie RMF FM" Jarosław Wałęsa, europoseł Platformy Obywatelskiej odniósł się do tej sprawy. Jak przyznał polityk, głosował przeciwko kandydaturze Janusza Wojciechowskiego na członka Europejskiego Trybunału Obrachunkowego.

d166fn3

- To jest związane z pewnymi nieprawidłowościami finansowymi, o które był oskarżany wielokrotnie - wyjaśnił Wałęsa. Dodał, że to właśnie na podstawie "złych rozliczeń przejazdów" i "oficjalnych dokumentów Parlamentu Europejskiego" z tego roku, zdecydował się zagłosować przeciwko Wojciechowskiemu. - (Dokumenty) obciążają go, nie potrafi uzasadnić, wyjaśnić, nieścisłości finansowych ze swoimi przejazdami - powiedział.

Jak mówił Wałęsa, Wojciechowskim już nie pierwszy raz zajmował się OLAF (Europejski Urząd ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych). - Z tego co widziałem, to nie są pierwsze dokumenty na Wojciechowskiego. On nie jest do końca uczciwy w kwestii wydatkowania pieniędzy PE - powiedział.

- Z dokumentów, które widziałem, tylko w tym roku będzie musiał zwrócić 11 tys. euro, ponieważ nie potrafił udokumentować swoich przejazdów - wskazał Wałęsa.

d166fn3

Podziel się opinią

Share
d166fn3
d166fn3
Więcej tematów