Trwa ładowanie...
d2vcg5a

Jarosław Wałęsa poparł Pawła Adamowicza. Ma prośbę do wyborców

Kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Gdańska Jarosław Wałęsa, który nie znalazł się w drugiej turze, poprosił w poniedziałek swoich wyborców, aby "za dwa tygodnie poszli na wybory po raz kolejny i oddali głos na Pawła Adamowicza”.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Wałęsa uzyskał 25,3 procent poparcia
Jarosław Wałęsa uzyskał 25,3 procent poparcia (East News)
d2vcg5a

Według sondażu exit poll, przeprowadzonego przez IPSOS na zlecenie TVN24, TVP i Polsat News, na obecnego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza zagłosowało 36,7 proc. wyborców. Do drugiej tury wyborów wszedł również Kacper Płażyński z wynikiem 32,3 proc. Ten wynik to ewidentnie porażka Jarosława Wałęsy, który uzyskał 25,3 procent poparcia.

Jarosław Wałęsa poparł w drugiej turze Pawła Adamowicza i zaapelował w TOK FM do swoich wyborców o wsparcie dotychczasowego prezydenta Gdańska. - Jeżeli teraz mogę powiedzieć jasno i wyraźnie, to chciałbym poprosić wszystkich tych, którzy zaufali mi wczoraj i zagłosowali na mnie, żeby już za dwa tygodnie poszli na wybory po raz kolejny i oddali głos na Pawła Adamowicza - powiedział Wałęsa dziennikarzom.

   WP.PL

Paweł Adamowicz początkowo miał reprezentować w wyborach Koalicję Obywatelską, ale ostatecznie sformował własny komitet wyborczy Wszystko dla Gdańska. Wokół kandydatury Adamowicza pojawiło się wiele kontrowersji, m.in. związanych z błędem w jego oświadczeniu majątkowym.

d2vcg5a

W powyborczy poranek Adamowicz zapewnił, że "nie ma żadnego żalu do Platformy Obywatelskiej", która wycofała swe poparcie dla niego i wystawiła innego kandydata.

Cały czas możesz śledzić wszystkie informacje na temat wyborów w naszej relacji.

d2vcg5a

Podziel się opinią

Share

d2vcg5a

d2vcg5a
Więcej tematów