Trwa ładowanie...
d2e7xyq

Jarosław Wałęsa o Pawle Adamowiczu. "Oszukał mnie i Grzegorza Schetynę"

Syn byłego prezydenta Polski nie spodziewał się, że w wyborach na stanowisko prezydenta Gdańska będzie musiał rywalizować z jego obecnym szefem. - Cały czas mam nadzieję, że tak się nie stanie. Ciągle wierzę, że nie będzie rozbijał zjednoczonej opozycji - powiedział Jarosław Wałęsa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Wałęsa liczy, że obecny prezydent Gdańska Paweł Adamowicz poprze zjednoczoną opozycję.
Jarosław Wałęsa liczy, że obecny prezydent Gdańska Paweł Adamowicz poprze zjednoczoną opozycję. (PAP, Fot: Dominik Kulaszewicz)
d2e7xyq

- Nie spodziewałem się, że będę rywalizował z Pawłem Adamowiczem. Cały czas mam nadzieję, że tak się nie stanie. Do rejestracji komitetów i rozpoczęcia kampanii jest co najmniej miesiąc. Wtedy okaże się, kto będzie kandydować. Ciągle wierzę w to, że nie będzie rozbijał zjednoczonej opozycji i poprze naszą wizję rozwoju miasta - powiedział w rozmowie z "Rzeczpospolitą" Jarosław Wałęsa.

Syn byłego prezydenta Polski przekonuje, że kampania obecnego prezydenta Gdańska opiera się na "dwóch fałszywych tezach". - Kilka lat temu w bezpośrednich rozmowach obiecywał mi, że to jest ostania kadencja. W ubiegłym roku obiecywał Grzegorzowi Schetynie, że poprze kandydata Platformy. Wprowadził w błąd mnie, Schetynę i mieszkańców Gdańska. Mam wielki żal, że on nie szanuje danego słowa - tłumaczył.

d2e7xyq

Wałęsa powiedział także co sądzi o angażowaniu w politykę krajową prezydenta. - Każdy odpowiedzialny polityk musi angażować się w ważne sprawy. Gdy łamane są kręgosłupy sędziów, gdy możemy nie mieć Sądu Najwyższego, to trzeba zabierać głos. Jestem przekonany, że samym antyPiS-em wyborów nie wygramy, potrzebna jest także pozytywna oferta - zakończył.

Zobacz także: Joanna Scheuring-Wielgus: politycy PiS nienawidzą Unii, idą tam tylko po kasę"

Źródło: Rzeczpospolita

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2e7xyq

Podziel się opinią

Share
d2e7xyq
d2e7xyq
Więcej tematów