To już pewne. Jarosław Wałęsa kandydatem na prezydenta Gdańska
Jarosław Wałęsa został kandydatem Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Gdańska. Decyzję ogłoszono podczas regionalnej konwencji samorządowej Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej.
"Gdańsk to miasto wolności i solidarności, te wartości kojarzyły się zawsze z jednym nazwiskiem, teraz to nazwisko stanie się nadzieją na nowe otwarcie dla miasta" - mówiła Lubnauer. Schetyna podkreślił z kolei, że "w mieście rządzonym od lat przez PO musi nastąpić uczciwa zmiana".
Trwa ładowanie wpisu: twitter
Jarosław Wałęsa zadeklarował, że podczas prezydentury chciałby "poszerzać dialog z mieszkańcami". Zapowiedział "koniec republiki developerów" i "betonowania miasta". - Gdańsk ma być zielony i przyjazny. Ma być najlepszym miejscem na ziemi - przekonywał. Pytał też, czy miasto "potrzebuje kolejnego muzeum za 200 milionów złotych" i "czy nie lepiej przeznaczyć te pieniądze np. na żłobki".
Gorzki komentarz Petru
Do decyzji o wystawieniu Wałęsy szybko odniósł się były szef Nowoczesnej Ryszard Petru. "Nie można oddać samorządów w ręce PiS. Przepisem na sukces mieli być WSPÓLNI kandydaci na Prezydentów miast! Tymczasem startują: W Gdańsku: P. Adamowicz i J. Wałęsa" - skomentował.
Trwa ładowanie wpisu: twitter
41-letni Jarosław Wałęsa był w latach 2005-09 posłem PO. Od 2009 r. sprawuje mandat eurodeputowanego. Jest politologiem, ma wykształcenie wyższe, które zdobył na jednej z amerykańskich uczelni.
Z ubiegania się o fotel prezydenta Gdańska wycofała się Ewa Lieder, zgłoszona wcześniej jako kandydatka Nowoczesnej. Prawo i Sprawiedliwość postawiło na Kacpra Płażyńskiego, kandydatem Sojuszu Lewicy Demokratycznej został prof. Andrzej Ceynowa, z kolei twarzą ruchu obywatelskiego Lepszy Gdańsk jest Elżbieta Jachlewska.
Bezpartyjnym kandydatem jest Paweł Adamowicz, do niedawna jeden z liderów PO w Gdańsku, obecny prezydent miasta.
Przeczytaj również: "Będę dyktatorski". Rusza Komitet Obywatelski Lecha Wałęsy
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl