Trwa ładowanie...

Jarosław W. Ksiądz oskarżany o pedofilię pracuje jako katecheta i proboszcz

Jarosław W., pomimo oskarżeń o pedofilię, nadal jest proboszczem w wiejskiej parafii. I pracuje w szkole jako katecheta. - To jest jakaś nagonka - odpowiedział dziennikarzom, którzy zapytali, czy przyznaje się do zarzutów.
Share
Dziennikarze ujawnili historię księdza Jarosława W.
Dziennikarze ujawnili historię księdza Jarosława W.Źródło: Getty Images
df7dfus

Ksiądz Jarosław W. pracuje dzisiaj w wiejskiej parafii, do której dotarli dziennikarze OKO.press. Ujawnili również historię duchownego, który od lat oskarżany jest o molestowanie nieletnich. Anonimowy ksiądz opowiedział portalowi, jak na plebanii miał zobaczyć w jednym z pokojów dwóch nagich ministrantów i trzech rozebranych księży. - Na stole wóda, w telewizorze gejowskie porno - wspomina.

Jednym z tych księży miał być Jarosław W., który później pracował w innej parafii. Ofiary duchownego opowiadają, że chodzi on nad zalew, popularne wśród mieszkańców miejsce rekreacji, gdzie "podrywał chłopaków". Wspominają go jako "silnego, agresywnego i wulgarnego". - Opił mnie alkoholem. Zaciągnął do łóżka siłą i zgwałcił - mówi jedna z ofiar.

Biskup miał wiedzieć o sprawie. Księża nie usłyszeli zarzutów

OKO.press pisze, że biskup łowicki Andrzej Dziuba otrzymywał zawiadomienia od ofiar duchownego, ale kuria zwlekała z powiadomieniem Watykanu. Zrobiła to dopiero po dwóch latach. Wtedy Kongregacja Nauki Wiary nakazała wszczęcie postępowania, jednak wyrok nie zapadał przez kolejne lata. W tym czasie biskup awansował oskarżanego o molestowanie księdza Jarosława W. na proboszcza małej wiejskiej parafii. Dostał też pracę w szkole podstawowej jako katecheta.

df7dfus

Sprawa ciągnie się od kilku lat, a od ponad roku śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa Łódź-Górna. Do dzisiaj jednak ksiądz nie usłyszał zarzutów. Poza nim o przestępstwa seksualne oskarżany jest również ksiądz Piotr S., który pracował razem z księdzem Jarosławem W.

Dziennikarze próbowali porozmawiać osobiście z księdzem Jarosławem W. w jego obecnej parafii. Weszli na zakrystię po mszy, którą prowadził. Duchowny stwierdził, że stawiane mu zarzuty to "jakaś nagonka". - Idźcie do kurii, pytajcie - polecił dziennikarzom.

Zobacz też: "Fakt" wraca do ułaskawienia pedofila przez Andrzeja Dudę. Adam Bielan: Chcieli wpłynąć na wynik wyborów

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

df7dfus

Podziel się opinią

Share
df7dfus
df7dfus
Więcej tematów