Trwa ładowanie...
d1yph1l
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Jarosław Kaczyński: wygrana PiS będzie oznaczała rządy spokoju i planu dla Polski

- Rządy Platformy Obywatelskiej to groźba chaosu i wojny wewnętrznej - mówił na konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Krakowie Jarosław Kaczyński. Prezes PiS przekonywał w niedzielę, że wygrana PiS w wyborach będzie oznaczała "rządy spokoju, pokoju i wielkiego planu dla Polski. - Druga strona proponuje wielopartyjny rząd oparty na zasadzie negatywnej, przeciw PiS-owi - powiedział lider PiS.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Kaczyński w Łodzi
Jarosław Kaczyński w Łodzi (PAP, Fot: Grzegorz Michałowski)
d1yph1l

Kaczyński przemawiał na konwencji PiS w krakowskiej Hali Sokoła. - Mam zaszczyt wystąpić w miejscu szczególnym. Tutaj 11 listopada zeszłego roku została zgłoszona kandydatura dzisiejszego prezydenta RP Andrzeja Dudy właśnie na prezydenta. To dobre i szczęśliwe miejsce - przypomniał lider PiS.

- To ogromna odpowiedzialność ziemi małopolskiej, bo przecież daj Boże za parę tygodni będziemy mieli nie tylko prezydenta, ale i premiera oraz ministrów - podkreślił Kaczyński.

- Wybór, przed którym stoimy, jest prosty. Z jednej strony nasza propozycja. Rząd poparty przez trwałą większość parlamentarną z jednego obozu. Rząd pełnej współpracy z prezydentem. Rząd i większość parlamentarna szanująca opozycję, nieprowadząca żadnej wojny. Rząd, który ma wielki projekt dla Polski, projekt reform państwa. Projekt uruchomienia naszej energii ekonomicznej i wielki projekt społeczny - powiedział prezes PiS.

d1yph1l

- Druga strona proponuje wielopartyjny rząd oparty na zasadzie negatywnej - przeciw PiS-owi. Najgorsza zasada, jaką można mieć w polityce. Rząd wojny, wojny wewnętrznej, bo te partie się nie porozumieją, są bardzo od siebie odległe. Rząd wojny z prezydentem. Rząd wojny z opozycją, czyli krótko mówiąc chaos, walka, wojna, żadnego planu dla Polski - przestrzegał Kaczyński.

- Chyba jest zupełnie oczywiste co powinniśmy proponować Polakom. Tę pierwszą alternatywę, nasze rządy. Rządy spokoju, pokoju i wielkiego planu dla Polski - dodał.

Lider PiS zaprezentował małopolskich kandydatów na posłów i senatorów.

d1yph1l

Podziel się opinią

Share

d1yph1l

d1yph1l
Więcej tematów