Trwa ładowanie...

Jarosław Kaczyński: wygrana PiS będzie oznaczała rządy spokoju i planu dla Polski

- Rządy Platformy Obywatelskiej to groźba chaosu i wojny wewnętrznej - mówił na konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Krakowie Jarosław Kaczyński. Prezes PiS przekonywał w niedzielę, że wygrana PiS w wyborach będzie oznaczała "rządy spokoju, pokoju i wielkiego planu dla Polski. - Druga strona proponuje wielopartyjny rząd oparty na zasadzie negatywnej, przeciw PiS-owi - powiedział lider PiS.

Share
Jarosław Kaczyński: wygrana PiS będzie oznaczała rządy spokoju i planu dla Polski
Źródło: PAP, Fot: Grzegorz Michałowski
d3j9001

Kaczyński przemawiał na konwencji PiS w krakowskiej Hali Sokoła. - Mam zaszczyt wystąpić w miejscu szczególnym. Tutaj 11 listopada zeszłego roku została zgłoszona kandydatura dzisiejszego prezydenta RP Andrzeja Dudy właśnie na prezydenta. To dobre i szczęśliwe miejsce - przypomniał lider PiS.

- To ogromna odpowiedzialność ziemi małopolskiej, bo przecież daj Boże za parę tygodni będziemy mieli nie tylko prezydenta, ale i premiera oraz ministrów - podkreślił Kaczyński.

d3j9001

- Wybór, przed którym stoimy, jest prosty. Z jednej strony nasza propozycja. Rząd poparty przez trwałą większość parlamentarną z jednego obozu. Rząd pełnej współpracy z prezydentem. Rząd i większość parlamentarna szanująca opozycję, nieprowadząca żadnej wojny. Rząd, który ma wielki projekt dla Polski, projekt reform państwa. Projekt uruchomienia naszej energii ekonomicznej i wielki projekt społeczny - powiedział prezes PiS.

- Druga strona proponuje wielopartyjny rząd oparty na zasadzie negatywnej - przeciw PiS-owi. Najgorsza zasada, jaką można mieć w polityce. Rząd wojny, wojny wewnętrznej, bo te partie się nie porozumieją, są bardzo od siebie odległe. Rząd wojny z prezydentem. Rząd wojny z opozycją, czyli krótko mówiąc chaos, walka, wojna, żadnego planu dla Polski - przestrzegał Kaczyński.

- Chyba jest zupełnie oczywiste co powinniśmy proponować Polakom. Tę pierwszą alternatywę, nasze rządy. Rządy spokoju, pokoju i wielkiego planu dla Polski - dodał.

Lider PiS zaprezentował małopolskich kandydatów na posłów i senatorów.

d3j9001

Podziel się opinią

Share
d3j9001
d3j9001
Więcej tematów