ycipk-3m7f2l

Jarosław Kaczyński wydał oświadczenie ws. roszczeń. "Moralnie absurdalne"

Prezes PiS Jarosław Kaczyński wydał oświadczenie ws. roszczeń żydowskich i ostatniej wypowiedzi Włodzimierza Cimoszewicza. - My się na tego typu roszczenia nie godzimy i nie mamy zamiaru nic płacić - powiedział polityk.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezes PiS podkreślił, że tylko rządy PiS gwarantują brak zaspokojenia roszczeń Żydów
Prezes PiS podkreślił, że tylko rządy PiS gwarantują brak zaspokojenia roszczeń Żydów (PAP, Fot: Marcin Gadomski)
ycipk-3m7f2l

- Mamy wypowiedź pana Cimoszewicza, z której wynika, że mamy płacić - powiedział w środę Jarosław Kaczyński. Włodzmierz Cimoszewicz sugerował, że należy zastanowić się nad zwrotem mienia Żydom.

- Za cnotę uważa się obronę tego, żeby nie zwrócić tego, co się komuś należy, tylko dlatego, że jest Żydem czy był Żydem, do tego ofiarą holokaustu - mówił były premier.

Prezes PiS uznał, że w jego słowach widać "niechęć do Polaków". - Trzeba to traktować jako stanowisko całej KE - uznał.

ycipk-3m7f2l

I posłużył się porównaniem. - Mamy dom, w którym mieszkają 2 rodziny, jedna liczniejsza, druga większa. Dom zostaje napadnięty. Mniejsza rodzina zostaje wymordowana w całości, większa w mniejszości, skatowana - powiedział prezes PiS. I stwierdził, że ktoś teraz domaga się odszkodowań od tej większej rodziny.

Prezes PiS jednoznacznie o roszczeniach. Zapewnia, że Polska nie zapłaci

- Mamy tu do czynienia z czymś, co jest moralnie absurdalne. My się na tego typu roszczenia nie godzimy i nie mamy zamiaru nic płacić - powiedział Kaczyński. I zaznaczył, że to Niemcy wymordowali Żydów i Polaków.

- Władza PiS jest jedyną prawdziwą gwarancją tego, że nie będziemy płacić, że nie poniesiemy ogromnych szkód finansowych i godnościowych - stwierdził.

ycipk-3m7f2l

- Każdy, kto głosuje na KE (...) prowadzi do tego, że będziemy po raz kolejny poddani różnego rodzaju represjom ekonomicznym - dodał.

Prezes PS odniósł się również do występujących w Polsce powodzi. - Mamy nieszczęście i niestety groźbę tego, że to nieszczęście będzie się pogłębiało - powiedział. I wyraził "współczucie" wobec tych, którzy są zagrożeni.

ycipk-3m7f2l

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
ycipk-3m7f2l
ycipk-3m7f2l