Trwa ładowanie...
pis
01-01-2017 16:54

Jarosław Kaczyński wraca do oskarżeń o pucz. Mówi też o swojej emeryturze

Nie ma politycznego pata, my dysponujemy kworum w Sejmie - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Zaznaczył, że "blokowanie mównicy i stołu prezydialnego jest nielegalne".

Jarosław Kaczyński wraca do oskarżeń o pucz. Mówi też o swojej emeryturzeŹródło: Agencja Gazeta, fot: Dawid Zuchowicz
dl56gdi
dl56gdi

Zdaniem Kaczyńskiego "opozycji chodzi o stworzenie wrażenia, że Sejm nie jest w stanie sprawować konstytucyjnych obowiązków". - Pucz to nie jest zamach stanu, tylko obalenie władzy przez obywateli, którzy się gwałtownie buntują - powiedział, nawiązując do swoich wcześniejszych słów w prasowym wywiadzie.

- Jeżeli opozycja dalej będzie okupować salę plenarną to będziemy szukać takiego rozwiązania, które usprawni głosowania. Można wykonywać różne demonstracje polityczne, tylko to nic nie da, my będziemy prowadzić prace Sejmu przewidziane na ten rok - zapowiedział. Wniosek o samorozwiązanie Sejmu, zapowiadany przez Nowoczesną, prezes PiS nazwał "gestem próżni absolutnej".

- Tam jest cały pluton posłów, którzy są gotowi na wszystko. Oni się nie poświęcają, w części mediów zyskują rycerską sławę - oceniał przeciwników politycznych. - Demokracja opiera się na tym, że rządzi większość, zachowując prawa mniejszości - dodawał prezes PiS. Zastrzegł, że nie chce komentować ostatnich wystąpień hierarchów kościelnych na temat sytuacji politycznej. - Nie komentuję wypowiedzi biskupów i będę się tego obyczaju trzymał - stwierdził.

Na antenie Polskiego Radia 24 Kaczyński mówił również, że podczas głosowania nad budżetem w Sali Kolumnowej była właściwa liczba posłów. - Nie ma wątpliwości co do kworum - ocenił.

- Głęboko wierzę, że PiS utrzyma się w dobrej formie, jak ja przejdę na polityczną emeryturę - powiedział także Kaczyński.

oprac. Arkadiusz Jastrzębski

dl56gdi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dl56gdi
Więcej tematów