Trwa ładowanie...

Jarosław Kaczyński w Zbuczynie: "Poprzednia władza szkodziła polskiej wsi. PiS tę politykę odrzuciło!"

Polacy to wspólnota. I w tej wspólnocie wszyscy muszą mieć równe prawa, również ekonomiczne - mówił w niedzielę w Zbuczynie prezes PiS.

Jarosław Kaczyński w Zbuczynie: "Poprzednia władza szkodziła polskiej wsi. PiS tę politykę odrzuciło!"Źródło: PAP, fot: Leszek Szymański
d2af5hd
d2af5hd

Jarosław Kaczyński mówił o problemach, z którymi zmagają się rolnicy, a które ma pomagać rozwiązywać rząd PiS.

- Bardzo ważna jest ciężka praca rolników. To praca specyficzna, wymagająca szczególnej uwagi ze strony władzy. Rolnik zmaga się także z naturą, która czasem pomaga, a czasem przeszkadza. Susze, ulewy, grady, mrozy, które wyniszczają uprawy. Rolnicy sami, przy największym wysiłku, nie mogą często sobie z tym dać rady. Nie mają pewności, ile będzie kosztowało to, co się wyprodukuje. Kwestia cen. Praca w gospodarstwie rolnym musi się opłacać. I to jest kwestia, którą musi zajmować się także władza - wyliczał lider Zjednoczonej Prawicy.

Kaczyński zapewnił, że jego partia przedstawi rozwiązania "na rzecz ustabilizowania cen produktów rolnych". Program - jak przyznał Kaczyński - PiS pokaże 7 września.

Zarzuty pod adresem poprzedników

Prezes PiS zarzucał poprzedniej władzy, że ta "likwidowała posterunki policji, instytucje zajmujące się rolnikami, połączenia autobusowe i kolejowe" w "Polsce powiatowej". - Szkodzili polskiej wsi. PiS taką politykę zdecydowanie odrzuciło! - zapewniał Kaczyński.

- Polacy to wspólnota. I w tej wspólnocie wszyscy muszą mieć równe prawa, również ekonomiczne. Chcemy doprowadzić do tego, by każdy miał równe szanse, poziom życia i możliwość dla siebie i swoich dzieci. Równe możliwości awansu. W tym kierunku zdecydowanie idziemy - mówił w Zbuczynie polityk.

d2af5hd

- Polska powiatowa musi znów normalnie oddychać - konkludował prezes.

Kaczyński podkreślił także stawkę wyborów 13 października. - Bardzo bym chciał, żebyście państwo nas wsparli, te wybory są dużo ważniejsze niż europejskie. Idźcie państwo głosować na listę Zjednoczonej Prawicy! Będą się decydowały losy polskiej wsi, polski powiatowej, ale wielkich miast też. Będzie się kształtować przyszłość naszego narodu - mobilizował lider Zjednoczonej Prawicy.

- Polskość wyrosła ze wsi! - zakończył swoje wystąpienie Kaczyński. I założył na głowę... hełm, który wręczyła mu miejscowa społeczność.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2af5hd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2af5hd
Więcej tematów