Trwa ładowanie...
d12c4pj

Jarosław Kaczyński w szpitalu. Nieoficjalnie: prezes PiS ma być w pełni sił na grudniowym posiedzeniu Sejmu

Jarosław Kaczyński podczas kolejnego posiedzenia Sejmu, a przynajmniej w dzień głosowań posłów, ma być już w pełni sił – zapewniają nieoficjalnie politycy jego partii. Prezes PiS na razie przebywa w szpitalu w związku z zabiegiem wszczepienia endoprotezy stawu kolanowego. Sejm – jak słyszymy – może się zebrać dopiero 18, 19 i 20 grudnia. Ale w grę wchodzą także wcześniejsze daty – nawet 12 grudnia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Kaczyński przebywa w szpitalu. Ale już wkrótce ma być pełen sił w Sejmie
Jarosław Kaczyński przebywa w szpitalu. Ale już wkrótce ma być pełen sił w Sejmie (PAP, Fot: Leszek Szymański)
d12c4pj

17 i 18 grudnia odbędzie się drugie posiedzenie Senatu tej kadencji – to już jest pewne. Senatorowie zajmą się Funduszem Solidarnościowym, z którego finansowane mają być m.in. 13. emerytury i 14. emerytury. Na agendę trafi również projekt podnoszący akcyzę. Podczas grudniowego posiedzenia senatorowie wybiorą także spośród siebie członków do składu Krajowej Rady Sądownictwa.

Posiedzenie izby wyższej – zwłaszcza że większość w niej mają senatorowie Koalicji Obywatelskiej, PSL i Lewicy – będzie zatem niezwykle ważne. Podobnie ma być z posiedzeniem Sejmu – ostatnim w tym roku.

Kolejne posiedzenie izby niższej ma rozpocząć się 18 grudnia – wynika z nieoficjalnych ustaleń. Posłowie będą musieli przegłosować – jak podaje na Twitterze dziennikarz Michał Olech – prawdopodobne poprawki izby wyższej do Funduszu Solidarnościowego i być może podwyżki akcyzy. Ale w grę wchodzi również data 12 grudnia.

d12c4pj

Krzysztof Śmiszek o kontrpropozycji Lewica dla PiS ws. Mariana Banasia

Niektórzy mówili o przyspieszeniu posiedzenia – ze względu na sprawę szefa NIK Mariana Banasia, którego PiS przy pomocy opozycji chce odwołać – ale, jak słyszymy, data 18, 19 i 20 grudnia jest dziś najbardziej aktualna. W grę wchodzi również zwołanie posiedzenia Sejmu w dniach 16-18 grudnia lub – jak twierdzą niektórzy – 12 grudnia (jednodniowe posiedzenie).

d12c4pj

Pod kontrolą

Prezes jednak ma się ponoć coraz lepiej. – Dochodzi już do siebie, czeka go jednak długa rehabilitacja – przyznawali rozmówcy z PiS Wirtualnej Polsce. – Zabieg wszczepienia endoprotezy stawu kolanowego trwał około dwóch godzin. Prezes szybko doszedł do siebie i już się wszystkim zajmuje – mówił reporterce WP Magdzie Mieśnik, która pierwsza napisała o pobycie polityka w szpitalu, bliski współpracownik Jarosława Kaczyńskiego.

CZYTAJ TEŻ: Jarosław Kaczyński przeszedł operację. "Już nad wszystkim czuwa"

Prezes PiS od tygodni miał zaplanowaną operację wszczepienia endoprotezy kolana. – Prezes odkładał operację z powodu kolejnych kampanii. Ostatnia jednak tak go nadwyrężyła, że nie było możliwości, by dłużej przekładać zabieg – mówi nam polityk PiS.

d12c4pj

Czas świąteczny prezes ma wykorzystać, żeby odpocząć. Najbliższe tygodnie to okres rehabilitacji. Ale na 18 grudnia – a przynajmniej na dzień głosowań sejmowych – prezes PiS ma być gotowy. – Wszystko jednak zależy od stanu zdrowia i lekarzy – zaznacza nasz rozmówca znający sytuację.

Jarosław Kaczyński wraca do formy

– Nad wszystkim czuwali najlepsi lekarze z ministrem zdrowia na czele. Operacja trwała około dwóch godzin. We wtorek rano prezes był już w dobrej formie. Dostaje leki przeciwbólowe i dochodzi do siebie – mówi polityk PiS.

d12c4pj

Jarosław Kaczyński ma zostać w szpitalu do końca tygodnia. Jeśli rana będzie się szybko goiła, jest szansa, że opuści otwocką placówkę w piątek. W najbliższym czasie będzie musiał się poruszać w specjalnej szynie. Konieczne będą kule, by nie obciążać operowanego kolana.

W domu prezesowi PiS będzie pomagała kobieta, która została zatrudniona, by pomóc w gotowaniu, robieniu zakupów i sprzątaniu. Pomoc zaoferowali także najbliżsi współpracownicy, w tym premier Morawiecki. To oni raportują mu o bieżących wydarzeniach.

A tych jest sporo – wiele z nich jest bardzo problematycznych dla PiS. Zwłaszcza sprawa szefa NIK Mariana Banasia. Jarosław Kaczyński wciąż zastanawia się, jak rozwiązać ten problem. A więc odsunąć Banasia od stanowiska.

Kolano dla szefa PiS może być zatem dziś najmniejszym kłopotem.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d12c4pj

Podziel się opinią

Share

d12c4pj

d12c4pj
Więcej tematów