Trwa ładowanie...
d9qdhmq

Jarosław Kaczyński w hiszpańskiej gazecie. "Kluczowa postać"

Prezes PiS trafił na łamy hiszpańskiego dziennika "La Razon". Autor artykułu, szukając odpowiedzi na pytanie, czym jest "polska ultrakonserwatywna rewolucja XXI wieku", pisze o roli Jarosława Kaczyńskiego w polskiej polityce. "To kluczowa postać" - czytamy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Kaczyński w hiszpańskiej gazecie. "Kluczowa postać"
Jarosław Kaczyński w hiszpańskiej gazecie. "Kluczowa postać" (Adam Chelstowski / Forum)
d9qdhmq

- Jarosław Kaczyński ma kluczowe znaczenie dla mobilizacji wyborcy PiS - zauważa Alex Szczerbiak, profesor nauk politycznych i studiów europejskich na Uniwersytecie Sussex, który wypowiada się w artykule w roli eksperta.

- Jest najbardziej wpływowym człowiekiem w polskiej polityce. Nic nie można zrobić bez jego zgody - przekonuje. Jego zdaniem Kaczyński jest "prostym człowiekiem, który całe swoje życie poświęcił projektowi politycznemu". Przekonuje, że jego największym atutem w elektoracie PiS jest wiarygodność. - Mieszka bez przepychu w prostym domu w centrum Warszawy - czytamy.

Jarosław Kaczyński w hiszpańskiej gazecie. "Kluczowa postać"

Szczerbiak zwraca też uwagę, że wizerunek i sukcesy PiS ma też wpływać brak litości Kaczyńskiego dla korupcji w partii.

d9qdhmq

Zobacz też: PiS chce rządzić do 2030 roku? Radosław Fogiel o słowach prezesa

Ekspert wyjaśnił też, w kontekście rosnącej w Polsce niechęci wobec osób LBGT, że "PiS nigdy nie zaakceptuje przemocy wobec nikogo", a jest "przeciwny politycznemu programowi tej grupy". - Ale faktem jest, że ich przywódcy tworzą atmosferę napięcia dla brutalnych grup, aby zaatakować tego rodzaju mniejszość. Coś wyraźnie nagannego, ponieważ można krytykować agendę polityczną bez powodowania nietolerancji - mówi profesor z University of Sussex.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl"

d9qdhmq

Podziel się opinią

Share

d9qdhmq

d9qdhmq
Więcej tematów