Trwa ładowanie...
d1ykar9
IAR

Jarosław Kaczyński: prawda o katastrofie smoleńskiej zwycięży

• Jarosław Kaczyński uważa, że prawda o katastrofie smoleńskiej jest konieczna dla moralnego odrodzenia Polski
• Prezes PiS mówił o tym przemawiając przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie podczas obchodów 74. miesięcznicy katastrofy
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Kaczyński: prawda o katastrofie smoleńskiej zwycięży
(PAP, Fot: Marcin Obara)
d1ykar9

Lider Prawa i Sprawiedliwości mówił, że dzisiaj ten cel jest bliższy realizacji niż kiedykolwiek. Wymaga jednak jedności i mobilizacji przeciwko tym, którzy - jak powiedział - zakłamują polską historię i bronią starego porządku. "Przeciwko tym, którzy przeciwstawili się zmianom w latach 2005-2007, a wcześniej doprowadzili do upadku rząd Jana Olszewskiego. Są to siły rebelii, obrońców chorego układu" - powiedział Jarosław Kaczyński.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości zapowiedział rychłe opublikowanie raportu z prac zespołu ministra Antoniego Macierewicza. Według niego, raport ten obnaży fałsz dotychczasowych dochodzeń w sprawie katastrofy.

Według Jarosława Kaczyńskiego, to właśnie comiesięczne spotkania przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie stanowią gwarancję sukcesu i triumfu prawdy. Zaapelował do zgromadzonych, by podtrzymywali tę tradycję nawet gdy - jak ujął - "pełna prawda ujrzy światło dzienne". - Warto gromadzić się dla tradycji, która łączy i która dodaje siły - dodał prezes PiS.

- Spotkajmy się tu za miesiąc, za kwartał, za rok - zaapelował prezes PiS do zgromadzonych przed Pałacem Prezydenckim. Spotkanie zostało poprzedzone mszą świętą w archikatedrze warszawskiej.

d1ykar9

Podziel się opinią

Share
d1ykar9
d1ykar9
Więcej tematów