Trwa ładowanie...

Jarosław Kaczyński poświęca kolano dla wyborów. Nowy przeciek o operacji

Jarosław Kaczyński nie chce poddać się operacji kolana. Odwleka zabieg na koniec 2019 roku. Woli wziąć udział w kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego i jesiennych wyborach do Sejmu.

Share
Jarosław Kaczyński poświęca kolano dla wyborów. Nowy przeciek o operacji
Źródło: PAP, Fot: Radek Pietruszka
d3dqfsz

- Teraz najważniejsze to wygrać dwukrotnie wybory. Operacja będzie później - tak Jarosław Kaczyński miał tłumaczyć współpracownikom odsunięcie terminu operacji kolana. Według źródeł, na które powołuje się "Super Express", prezes partii Prawo i Sprawiedliwość woli cierpieć, niż w gorącym okresie kampanii wyborczej odsunąć się od bieżących działań w polityce.

Dodajmy, że w sobotę 4 maja Jarosław Kaczyński weźmie udział w pikniku patriotycznym w Pułtusku. Planowane są wystąpienia Kaczyńskiego, premiera Mateusza Morawieckiego oraz wicepremier Beaty Szydło. Po politykach na scenę wejdzie zespół Bayer Full, który zagra koncert. To zresztą nowy pomysł partii na konwencje regionalne, które są elementem kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego.

d3dqfsz

Pacjent Kaczyński odwleka operację

Jarosław Kaczyński od dawna przymierza się do zabiegu wszczepienia endoprotezy stawu kolanowego. Wnikliwi obserwatorzy zauważą, że wchodząc na mównicę, lekko utyka, czasem na jego twarzy pojawia się grymas bólu. Według najnowszych przecieków z otoczenia Jarosława Kaczyńskiego zabieg miałby się odbyć pod koniec 2019 roku lub na początku 2020 r.

- Operacja musi poczekać, są ważniejsze sprawy dla prezesa. Bardzo chcemy wygrać wybory, a zabieg w połączeniu z rehabilitacją wyłączyłby Jarosława z codziennego funkcjonowania i z kampanii - miał powiedzieć "SE" polityk PiS.

Zobacz także: Tusk gwiazdą popkultury? Siemoniak wbija szpilę Sasinowi

Jak pisaliśmy, operacji raczej nie da się uniknąć. Ostatnio planowana była na styczeń. Ważniejsze okazały się jednak sprawy wokół układania list wyborczych, robienie porządków w strukturach terenowych, a wcześniej obrona przed publikacjami "Gazety Wyborczej" dotyczące spółki Srebrna.

d3dqfsz

Kłopoty ze zdrowiem trwają rok

Kłopoty ze zdrowiem prezesa PiS pojawiły się wiosną 2018 roku. Kaczyński na blisko 40 dni trafił wtedy do szpitala MON przy ul. Szaserów w Warszawie. Opuścił placówkę na początku czerwca. Pobyt miał związek z leczeniem choroby zwyrodnieniowej stawów.

W wywiadzie dla tygodnika "Sieci" opowiadał o swojej wizycie w szpitalu. - Jak wszyscy wiedzą, mam problem z nogą, z kolanem, i to jedyne moje poważne schorzenie. Miałem ostre zakażenie kolana, niebezpieczną bakterią, stąd to błyskawiczne przyjęcie do szpitala. To się może zdarzyć każdemu i każdy by został przyjęty w takim trybie - ujawnił lider PiS w rozmowie z tygodnikiem "Sieci". Po wyjściu ze szpitala, prezes PiS przechodził rehabilitację i leczył się farmakologicznie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3dqfsz

Podziel się opinią

Share
d3dqfsz
d3dqfsz
Więcej tematów