Trwa ładowanie...
d1li19o
pis

Jarosław Kaczyński: nie chcemy, by w wyborach samorządowych kandydowały osoby, które tylko pozornie wyznają ideały naszej partii

Nie chcemy, by w wyborach samorządowych kandydowały osoby, które tylko pozornie wyznają ideały naszej partii. Mamy pomysł powołania na czas wyborów specjalnej struktury - mówił Jarosław Kaczyński na spotkaniu z działaczami Prawa i Sprawiedliwości w Szczecinie. Wydarzenie było relacjonowane w mediach społecznościowych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Kaczyński
Jarosław Kaczyński (WP, Fot: Konrad Żelazowski)
d1li19o

W spotkaniu oprócz prezesa PiS udział wzięli wicemarszałek sejmu Joachim Brudziński, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk oraz sekretarz stanu w kancelarii premiera Paweł Szefernaker.

Kaczyński stwierdził, że ostatnie sondaże pokazują, że w zaplanowanych na przyszły rok wyborach samorządowych PiS ma duże szanse na zwycięstwo w większości okręgów. Jednocześnie podkreślił, że nie widzi miejsca dla osób, które "pozornie wyznają ideały naszej partii" oraz zasygnalizował powołanie na czas wyborów specjalnej struktury. Mówił także o potrzebie rozbudowy partii, która, jak ocenia, jest teraz za mała.

d1li19o

Były premier oświadczył, że Prawo i Sprawiedliwość chce, aby "Polacy poczuli dobrą zmianę i wiedzieli, że Polska jest dla nich lepsza". - Chcemy przekazać Polakom jasną propozycję i pokazać, że dotrzymujemy słowa danego w wyborach - zaznaczył i dodał, że "budowa sprawiedliwej Polski nie jest łatwa, ale musimy konsekwentnie wprowadzać dobrą zmianę".

Kaczyński mówił też o potrzebie reformy sądownictwa, które jego zdaniem działa źle; ocenił, że realizacja reformy edukacji w bardzo dużej mierze zależy od jakości współpracy z samorządami. Wskazał też, że "w Polsce nie ma równowagi sił, trzeba przebudować nasz kraj także w tym aspekcie".

d1li19o

Podziel się opinią

Share
d1li19o
d1li19o
Więcej tematów