Trwa ładowanie...

Jarosław Kaczyński na konwencji PiS w Gdańsku: mój brat miał znaczący udział w powstaniu "Solidarności"

Konwencja samorządowa PiS była okazją do zaprezentowania wszystkich kandydatów z regionu i udzielenia im poparcia przez premiera czy prezesa partii. W Gdańsku Jarosław Kaczyński mówił też o mniej znanej historii założenia "Solidarności".

Share
Jarosław Kaczyński na konwencji PiS w Gdańsku: mój brat miał znaczący udział w powstaniu "Solidarności"
Źródło: PAP, Fot: Marcin Bielecki
d2hnwyq

Jarosław Kaczyński zwrócił uwagę, że o dorobku "Solidarności" często się zapomina, albo traktuje go w uproszczony sposób - jako bunt przeciwko komunizmowi. Zdaniem prezesa PiS był to także fundament nowego ładu społecznego w Polsce.

- Solidarność powstała nie 31 sierpnia. Sensu stricto powstała 17 września i udział w tej operacji - i to znaczący udział - miał mój świętej pamięci brat. Jakiś tam malutki także i ja - powiedział Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS skrytykował także dorobek transformacji. - Skrzywdzono miliony Polaków, zabrano im pracę, oszczędności, zabrano im książeczki mieszkaniowe, zabrano im na lata życiowe perspektywy - podkreślił

Podczas konwencji przemawiał też Mateusz Morawiecki. Premier zapewnił, że PiS będzie dążył do tego, aby poziom życia naszych mieszkańców był porównywalny do mieszkańców Zachodu.

Zobacz także: Wicepremier wybuczany, gdy odczytywał list od Kaczyńskiego. Minister komentuje

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2hnwyq

Podziel się opinią

Share
d2hnwyq
d2hnwyq
Więcej tematów