Trwa ładowanie...
d4lvpvt
Jarosław Kaczyński: dążmy do tego, by Polska była bezpieczna
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Jarosław Kaczyński: dążmy do tego, by Polska była bezpieczna

Wzmacniajmy polskie państwo, polskie siły, dążmy do tego, by Polska była rzeczywiście bezpieczna, a nasza niepodległość zawarowana - apelował prezes PiS Jarosław Kaczyński, składając z okazji Święta Niepodległości wieniec pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego w Warszawie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4lvpvt

Jak podkreślał prezes PiS, "niepodległość była zawsze zadaniem, które sprowadzało się do stworzenia silnego duchowo i materialnie polskiego państwa". - Państwa, które będzie w stanie odeprzeć wszelkie niebezpieczeństwa, które będzie w stanie zyskać sojuszników, bo tylko silni mają naprawdę sojuszników - państwa, którego trwanie w tej trudnej części Europy będzie zapewnione - mówił Kaczyński.

Jego zdaniem, to przesłanie Święta Niepodległości pozostaje aktualne. - Jesteśmy przekonani, że nadszedł czas, można powiedzieć - najwyższy czas, by podjąć wszelkiego rodzaju działanie zmierzające do tego, by nasze państwo rzeczywiście było - i duchowo, i materialnie, i militarnie - silne. Wtedy, w tych nowych okolicznościach, jakie ukształtowały się w Europie, w świecie, będziemy bezpieczni - przekonywał lider Prawa i Sprawiedliwości.

d4lvpvt

Jak dodał, "przesłanie dzisiejszego dnia, które jest obowiązkiem wszystkich odpowiedzialnych sił politycznych, powinno być 'wzmacniajmy polskie państwo'". - Wzmacniajmy polskie siły, dążmy do tego, by Polska była rzeczywiście bezpieczna, by nasza niepodległość była zawarowana - zawarowana wobec tego wszystkiego, co dzieje się na Wschodzie, ale była zawarowana także wobec tych niebezpieczeństw, które mają swoje źródła gdzie indziej - apelował Kaczyński.

Jak mówił, chodzi o "narastanie w Europie hegemonizmu, odrzucanie idei wielkich założycieli UE, o to wszystko, co sprowadza słabsze kraje, do których niestety ciągle należymy, w niemałej mierze z własnej winy, do roli petentów, do roli klientów". - Polska nie może być klientem, Polska musi być krajem, który uprawia politykę podmiotową, bo tylko wtedy może walczyć o swoje interesy i tylko wtedy może dążyć do tego, żeby być silna - zaznaczył szef PiS.

Kaczyński, wraz z innymi politykami PiS, złożył też we wtorek kwiaty pod pomnikami: Romana Dmowskiego, Ignacego J. Paderewskiego, Stefana "Grota" Roweckiego, Wincentego Witosa oraz kardynała Stefana Wyszyńskiego.

d4lvpvt

Podziel się opinią

Share

d4lvpvt

d4lvpvt
Więcej tematów