PolitykaJarosław Gowin przestrzega kolegów. Przypomina przypadek Komorowskiego

Jarosław Gowin przestrzega kolegów. Przypomina przypadek Komorowskiego

Jarosław Gowin przestrzega kolegów. Przypomina przypadek Komorowskiego
Źródło zdjęć: © East News

05.09.2019 16:31, aktual.: 05.09.2019 16:59

Przedwyborcze sondaże są bardzo pomyślne dla Zjednoczonej Prawicy - dają jej ponad 40-procentowe poparcie respondentów. W liście do działaczy Porozumienia wicepremier Jarosław Gowin zaapelował jednak o wzmożony wysiłek podczas kampanii wyborczej i przestrzegał przed nadmierną pewnością siebie.

"Sondaże działają na wielu z nas uspokajająco; pokazują zdecydowane zwycięstwo Zjednoczonej Prawicy. Chciałbym jednak wszystkich przestrzec przed nadmiernym optymizmem, a przede wszystkim przed uznaniem, że wybory zostały de facto wygrane" - czytamy w liście Gowina.

Tłumacząc, że ciężka praca jest konieczna, by utrzymać wysokie notowania, posłużył się przykładem poprzedniego rządu oraz prezydenta, którzy, w jego opinii, stracili władzę z powodu rozleniwienia. "Takie podejście, przepełnione pychą i arogancją, było według mnie jednym z głównych powodów klęski PO. Dobitnym tego przykładem było stwierdzenie, jakoby Bronisław Komorowski nie miał z kim przegrać" - pisze szef Porozumienia, nawiązując do słynnych słów Adama Michnika.

Wicepremier apeluje o wytężony wysiłek i zaangażowanie w spotkania z wyborcami. "Potrzeba nam olbrzymiej pokory i pełnego zaangażowania, aby zdać Polakom sprawozdanie z tego, co udało się osiągnąć, a także wspólnie z nimi wypracować program na kolejne cztery lata. To podejście powinno charakteryzować cały obóz Zjednoczonej Prawicy, do czego konsekwentnie przekonuję nasze koleżanki i kolegów z innych ugrupowań. Tylko taka postawa gwarantuje sukces" - pisze minister nauki i szkolnictwa wyższego.

Jarosław Gowin ujawnia nowe propozycje

W liście lider Porozumienia przedstawił również dwa projekty, które PiS zamierza zrealizować w kolejnej kadencji. Pierwszą z nich jest wprowadzenie podatku przychodowego. "W następnych latach zaproponujemy to korzystne dla podatników rozwiązanie dla przedsiębiorców korzystających ze zwolnienia podmiotowego z podatku od towarów i usług. Jeszcze więcej elastyczności aby uwolnić potencjał przedsiębiorczy wśród Polaków" - tłumaczy Gowin.

Wicepremier zapowiada także zwiększenie kwoty zwolnienia podmiotowego z 200 tys. złotych do 400 tys., które ma ułatwić funkcjonowanie mikro i małym przedsiębiorcom. "To nasze kolejne ułatwienie w zakładaniu i prowadzeniu działalności gospodarczej. Proponujemy dalsze zmiany zmierzające do uelastycznienia wysokości płaconych składek względem osiąganego przez przedsiębiorcę dochodu, a także powiązanie opłacania składek z rozliczeniem podatkowym" - pisze minister.

Źródło: "Rzeczpospolita"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (137)
Zobacz także